Orion Test Systems & Automation

Orion Test Systems & Automation jest od niemal dekady dostawcą światowej klasy systemów testujących stosowanych w procesach produkcyjnych i laboratoriach przemysłowych. Nasza główna siedziba znajduje się w samym sercu alei potentatów motoryzacyjnych w Michigan, USA. Z biurami w Poznaniu, Shanghaju, Torreon i Pune zapewniamy lokalne wsparcie naszej szybko rosnącej liście klientów na całym świecie. Wykonujemy testery laboratoryjne i produkcyjne oraz dostarczamy rozwiązania montażowe dla przemysłu samochodowego, medycznego i zbrojeniowego. Firma Orion projektuje i wytwarza specjalistyczne testery atestacyjne dla projektów i produktów oraz testery sprawdzające wydajność i wytrzymałość urządzeń. Specjalizujemy się w produkcji stanowisk do testowania w temperaturach niskich i wysokich, sprawdzających napędy mechaniczne i przepływ oleju. Nasze wielogłowicowe testery zapewniają maksymalną wydajność przy minimalnych wymogach przestrzennych.

Orion Test Systems and Automation zapewnia pełen zakres usług związanych z dostawą testerów, od rozwoju specyfikacji i projektowania, do kompletnego systemu testowania zawierającego projekt, budowę i integrację systemu. Firma jest zintegrowana pionowo z możliwością własnej produkcji dedykowanych systemów elektrycznych, elektronicznych, mechanicznych, a także zasobami profesjonalnych i doświadczonych programistów co pozwala w szybki i sprawny sposób realizować projekt rozpoczynając od fazy projektowania a na realizacji i dostawie kończąc. Nasze systemy testowania pokrywają szereg wymogów w zakresie badań, w tym systemy PV/DV (Product Validation, Design Validation), testery EOL (End of line).

Dodatkowo do systemów testowania, Orion Test Systems and Automation dostarcza kompletne, zautomatyzowane systemy montażowe dla zintegrowanych rozwiązań produkcyjnych. Specjalizujemy się w precyzyjnych systemach montażowych integrujących również magnetyzery i urządzenia pomiarowe pola magnetycznego.

Oferujemy systemy testowe, które koncentrują się na produktach w czterech głównych obszarach:
1) zaawansowana elektronika do kontroli pojazdów i maszyn,
2) elementy wysokonapięciowe i akumulatory dla silników hybrydowych,
3) kontrola w czasie rzeczywistym i badanie wyrobów elektromaszynowych,
4) systemy hydrauliczne wykorzystujące oleje, płyn przekładniowy, płyn chłodzący i paliwa.

Nasze szybko rozwijające się systemy testujące napędyhybrydowe i paliwa alternatywne obejmują elementy baterii, falowniki, czujniki paliwa, alternator/rozrusznik, systemy GDI (szyny, pompy i wtryskiwacze) oraz systemy symulacji baterii.

Wiele systemów testujących wytrzymałość wymaga integracji płynu i/lub kontroli temperatury z ciśnieniem i przepływem płynów. Zbudowaliśmy wiele takich systemów, badając do dwunastu urządzeń jednocześnie. Dodatkową linią oferowanych przez nas produktów są testery szczelności i przepływu, przy projektowaniu, których wykorzystujemy bogate doświadczenia w tej dziedzinie.

Projektujemy i wykonujemy dedykowane złącza/gniazda testowe dla linii produkcyjnych o wysokiej wydajności. Produkty te charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz niskim kosztem eksploatacji. Złącza tego typu zostały dostarczone min. do hybrydowych akumulatorów obsługujących 400 woltów na setki amperów.

Orion Test Systems and Automation oferuje szeroki zakres elastyczności w budowie stanowisk testujących na podstawie specyfikacji technicznej lub wymogów klienta. Nasza współpraca z National Instruments (Platinum Alliance Partner) oraz Agilent Technologies zapewnia nam dostęp do dużej gamy środków technicznych tych przedsiębiorstw. Gdy wymagane jest dedykowane rozwiązanie dla danej aplikacji, możemy zaprojektować i zbudować instalacje wykorzystujące mikrokontrolery i rozwiązania FPGA.

Oprogramowanie to rdzeń wszystkich naszych systemów testowych. Znormalizowany i wypracowany przez lata interfejs Orion zapewnia łatwość użytkowania systemu, natomiast dodatkowy edytor skryptów testowych umożliwia klientowi dopasowanie testów do zmieniających się wymagań i sekwencji walidacyjnych bez konieczności modyfikacji aplikacji głównej. Aplikacje zaopatrzone są w potężne możliwości ?debugowania? stanowiska oraz odtwarzania pojedynczych testów. Oferują one także szeroki zakres raportowania wyników i błędów. Ewentualny rozwój kodu źródłowego aplikacji można wykonać w środowisku National Instruments LabVIEW ? lub Microsoft VB.NET ?.

Orion Test Systems dostarcza swoje rozwiązania w większości do branży: motoryzacyjnej, wojskowej (USA), lotniczej oraz wyrobów medycznych. Branże te reprezentują około 80% wszystkich zamówień. Pozostałe 20% zamówień odnosi się do projektów z różnych dziedzin przemysłu i badań.

Orion Test Systems and Automation Polska z siedzibą w Poznaniu oferuje kompletne rozwiązania laboratoryjne i produkcyjne urządzeń testujących oraz w pełni zautomatyzowanych gniazd montażowych od projektu poprzez programowanie (LabVIEW, PLC/PC, .NET), montaż i dostawę/odbiór dla rynku europejskiego. www.oriontest.com