Opel w Gliwicach zatrudni nowych pracowników

  Spółka General Motors Manufacturing Poland ogłosiła rozpoczęcie programu zatrudnienia ponad 300 nowych pracownikóww zakładzie produkcyjnym w Gliwicach. Będą oni częścią załogi produkującej kolejną generację nowego Opla Astry. Rozpoczęcie produkcji modelu planowane jest pod koniec 2015 r. , jednakże nowo zatrudnieni pracownicy podejmą pracę już na początku przyszłego roku.

  Produkcja w gliwickim zakładzie odbywa się obecnie w systemie dwuzmianowym, jednak w związku ze zbliżającym się wprowadzeniem kolejnej generacji modelu oraz oczekiwanym wzrostem wielkości produkcji, niezbędne jest zwiększenie liczby zatrudnienia. Proces rekrutacji rozpocznie się niezwłocznie i będzie prowadzony przez firmę Adecco Poland. Wszystkie nowe miejsca pracy dotyczą stanowisk produkcyjnych.

  – Jest to kolejny ważny krok dla naszego zakładu w Gliwicach. Wprowadzając nowy, ekscytujący produkt oraz oczekując zwiększenia wielkości produkcji, chcemy zatrudnić wysoko wykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników, mówi Andrzej Korpak, dyrektor zakładu General Motors Manufacturing Poland.

  Gliwicki zakład wytwarza obecnie modele Opel Astra IV (wwersje 5d., 3d. i OPC) oraz kabriolet Opel Cascada. Fabryka aktualnie zatrudnia ok. 3  000 pracowników.

  Sprzedaż Opla w Polsce w okresie od stycznia do września br. wyniosła 19  389 samochodów osobowych i była o ponad 40% większa niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Udział w rynku samochodów osobowych wyniósł 7,91%. Opel Astra jest najbardziej popularnym modelem marki w Polsce.

  źródło: Opel