Omron wzmacnia pozycję w dziedzinie bezpieczeństwa maszyn

    Omron Corporation i Scientific Technologies Incorporated (STI) ogłosiły ostateczne zawarcie umowy, w ramach której firma Omron kupi dział firmy STI zajmujący się urządzeniami z dziedziny bezpieczeństwa.
    Roberto Maietti, dyrektor generalny firmy Omron na Europę, mówi: ?Przeprowadzenie tej transakcji kupna jest ważnym etapem w dążeniach firmy Omron do osiągnięcia wiodącej pozycji w dziedzinie zabezpieczeń na rynkach światowych. Firma koncentruje się na jakości, ochronie środowiska i bezpieczeństwie. Dlatego w naszej działalności kładziemy nacisk na utworzenie globalnej sieci kompetencji i przygotowanie szerokiej oferty produktów?.
    W Europie w zakres usług inżynierskich i produkcyjnych zostanie poszerzony o usługi oraz produkty związane z bezpieczeństwem dostępne od momentu nabycia firmy STI. Nowa działalność zostanie połączona z lokalną produkcją, marketingiem oraz inżynierią związaną z urządzeniami i rozwiązaniami zabezpieczającymi. Koordynacją tych działań zajmuje się dział firmy Omron z siedzibą w Stuttgarcie (Niemcy).