Nowy przełącznik zarządzalny ZyXELa XS3700-24 10G L2+

ZyXEL Communications, globalny lider innowacyjnych technologii sieciowych z ponad 25 letnim doświadczeniem, przedstawia 10 gigabitowy przełącznik zarządzalny XS3700-24 L2+. Urządzenie posiada unikalną redundantną konstrukcję sprzętową oraz osiem portów 10G BASE-T, dwanaście portów SFP+ dla połączeń 10G uplink oraz cztery współdzielone porty 10G combo.
Przez zwiększoną aktywność aplikacji multimedialnych, wymagających większych przepustowości oraz przez wzrost ilości urządzeń mobilnych, korzystających z technologii chmury oraz ze standardów takich jak IEEE 802.11ac, małe i średnie firmy poszukują nowych rozwiązań, które pomogą im zwiększyć przepustowość sieci.
Dostarczając wydajność 10 gigabitową dla wirtualizacji i konwergencji serwerów wraz z ułatwiającymi instalację aplikacjami ZyXEL One Network, model XS3700-24 pomoże firmom sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na coraz większą przepustowość sieciową.
Najwyższej klasy sieć szkieletowa dla małych i średnich firm
Aby pomóc w rozwoju i przemianie małych i średnich firm, użytkownicy modelu XS3700-24 mogą wykorzystać miedziane porty 10 gigabitowe do agregacji połączeń z serwerami oraz porty SFP+ do 10 gigabitowej komunikacji z przełącznikami. Dzięki temu można zbudować nowoczesną szkieletową sieć przedsiębiorstwa.
Poza wieloma funkcjami zarządzania w warstwie L2 i dodatkową obsługą reguł routingu w warstwie L3, model XS3700-24 wyposażono również w możliwość podwójnego łączenia (STACK) zarówno dla protokołu IPv4 oraz IPv6.
Po prostu niezawodne
W biznesie każda minuta jest cenna, dlatego w pracy sieci firmowej nie mogą występować niezaplanowane przerwy. ZyXEL XS3700-24 został stworzony, aby dostarczać użytkownikom bezawaryjną sieć. ”No single point of failure” (NSPOF) jest techniką, która bazuje na rozwiązaniach redundantnych.
Moduły zasilania i chłodzenia można wymieniać w czasie pracy i są one kompatybilne z modułami pochodzącymi z całej serii przełączników ZyXEL 3700. Dodatkowo urządzenie posiada specjalną konstrukcję, która gwarantuje lepszą cyrkulację powietrza i bardziej efektywne chłodzenie. Przełącznik obsługuje również funkcję Virtual Router Redundancy Protocol (VRRP) oraz podwójny obraz oprogramowania. Dzięki temu gwarantuje nieprzerwaną pracę sieci, nawet podczas wymiany urządzeń.
Łatwe zarządzanie siecią
Poza wysoką niezawodnością i przepustowością, ZyXEL XS3700-24 oferuje użytkownikom również łatwą obsługę. Interfejs wiersza poleceń w modelu XS3700-24 umożliwia konfigurację wielu przełączników i jest kompatybilny z przełącznikami ZyXEL z serii XS2210, XS3700 i XS3900. W połączeniu z możliwościami ZyXEL One Network, użytkownicy mogą używać aplikacji ZyXEL ZON Utility do sprawdzania lokalizacji, przydzielania adresów IP, restartowania oraz grupowego aktualizowania oprogramowania na wielu przełącznikach z poziomu jednej platformy.
Funkcjonalność programu Smart Connect umożliwia automatyczne wykrywanie wszystkich znajdujących się w sieci urządzeń ZyXEL oraz większość urządzeń obsługujących protokół Link Layer Discovery Protocol (LLDP). Dzięki temu użytkownicy mogą zarządzać wszystkimi urządzeniami w sieci poprzez proste kliknięcie i nie muszą logować się na każde urządzenie z osobna, co w dużym stopniu upraszcza proces zarządzania.
Model XS3700-24 jest ważną częścią strategii realizowanej przez ZyXEL, mającej na celu sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu na większą przepustowość dla małych i średnich firm oraz zapewnieniu bezproblemowej i łatwej obsługi urządzeń sieciowych.
Cena i dostępność
Cena przełącznika XS3700-24 L2+ sugerowana przez producenta to 2 409 euro.
Urządzenia można nabyć poprzez dystrybutorów ZyXELa: AB, Action, RRC czy Veracomp. Więcej informacji o rozwiązaniach marki ZyXEL można znaleźć na stronie www.zyxel.com/pl.