Nowy model w Comau Robotics

Comau, światowy lider w dziedzinie automatycznych i elastycznych systemów produkcji, które zwiększają wydajność i optymalizują zdolność produkcyjną, prezentuje nowego, niezwykle szybkiego, 6-osiowego robota przegubowego o udźwigu 3 kg i zasięgu 600 mm. Racer3 jest trzecim robotem w zdobywającej liczne nagrody rodzinie Racer i stanowi odpowiedź firmy Comau na ciągle wzrastające zapotrzebowanie rynku na szybką oraz efektywną kosztowo automatykę i robotykę dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz krajów rozwijających się. Dzięki nowoczesnemu designowii powłoce zewnętrznej ze szczotkowanego aluminium nowy robot łączy w sobie piękno oraz prędkość z absolutną precyzją i powtarzalnością.
Najnowszy model Comau Robotics zbudowany jest z niezwykle wytrzymałego aluminium, waży zaledwie 30 kg i można go z łatwością montować na podestach, ścianach, sufitach czy podstawach nachylonych. Zgodnie z wstępnymi testami prototypowymi ma być najszybszym robotem w swojej klasie. Jego elegancka kolorystyka odróżnia go od niezawodnych czerwonych „gigantów” Comau, które bez żadnych zarzutów obsługują wysokiej klasy produkcję przemysłową od blisko 40 lat.
Wykorzystując wieloletnie doświadczenie Comau w przemyśle motoryzacyjnym, w którym dokładność i niezawodność są niezwykle ważne, nowy Racer3 stanowi połączenie sprawdzonej doświadczalnie technologii i zwiększonej sprawności ze znacznym naciskiem na bezpieczeństwo, design i estetykę produktu. Za sprawą kompaktowych rozmiarów, aluminiowej konstrukcji, nadzwyczajnej stabilności i przyjaznego użytkownikom interfejsu Racer3 to wysoce skuteczne rozwiązanie służące do manipulacji i montażu, które łatwo przystosowuje się do każdego otoczenia. Oznacza to, że małe i średnie przedsiębiorstwa z praktycznie każdej branży mogą łatwo zautomatyzować nawet najbardziej delikatne procesy produkcji, robiąc to z maksymalną dokładnością, precyzją i inteligencją.
Odpowiednio wyważone gabaryty i smukłe linie bardzo zwartej i lekkiej obudowy nowego robota Racer3 zapewniają mu szybkość, siłę i sztywność. Model Racer3 stworzono dla różnych sektorów przemysłu, między innymi dla branży spożywczej, elektronicznej, przetwórstwa tworzyw sztucznych, obróbki metalowej i wielu innych, bowiem dysponuje on dużym i bardzo elastycznym zasięgiem roboczym. Jego wytrzymała konstrukcja zapewnia wyższą precyzję i powtarzalność, a odpowiednio wydrążony korpus ułatwia płynne poprowadzenie przewodów. Robota Racer3 można także w łatwy sposób przetransportować i zainstalować w dowolnym innym miejscu, co zapewnia maksymalną zdolność przemieszczania go. Główne zastosowania obejmują montaż, przemieszczanie materiałów, obsługę maszyn, podawanie oraz Pick&Place.
Racer3 to połączenie estetycznej innowacji z projektem nastawionym na zapewnianie wysokiej wydajności. Jest to pierwszy produkt nowej generacji robotów przeznaczony dla przemysłu, stanowiący konkretny przykład intensywnych prac z zakresu badań i rozwoju, dzięki którym Comau Robotics jest liderem w swej branży. Stale realizowane działania na rzecz innowacji sprawiają, że Comau nieustannie podąża do przodu, tak pod kątem rozwoju nowych technologii jak pod względem zdobywania nowych sektorów rynku.
###NEWS_VIDEO_1###