Nowy mediakonwerter Allied Telesis

Konwertery mediów, choć najlepsze lata mają już za sobą, wciąż bywają niezastąpione w niektórych zastosowaniach. Skutecznie zamieniają sygnał płynący przez światłowód na sygnał płynący w kablu miedzianym lub odwrotnie. Mediakonwertery VDSL stosuje się tam, gdzie sygnał powinien docierać na odległość większą niż dopuszcza określony standard.

Nowy ethernetowy mediakonwerter VDSL Allied Telesis AT-MC605, który pojawił się w ofercie RRC Poland, zapewnia przepustowość rzędu 100Mbps na odległość nawet do 3 kilometrów. W ten sposób znacząco zwiększa możliwości operatora sieci telekomunikacyjnej. Dzięki temu firma może znacząco poprawić jakość usług i zwiększyć liczbę odbiorców. Zdaniem producenta, model AT-MC605 sprawdzi się między innymi w dużym kompleksie szpitalnym, umożliwiając przesyłanie danych – w obie strony – do każdego z wielu pokojów, w których zainstalowanie są urządzenia do obsługi pacjentów. W tym celu można wykorzystać już istniejącą infrastrukturę telekomunikacyjną, co zmniejsza koszty instalacji.   
 
– Allied Tellesis to jeden z największych dostawców rozwiązań bezpiecznego dostępu do sieci Ethernet/IP na świecie. Model AT-MC605 został przez producenta zaprojektowany tak, aby był jak najbardziej energooszczędny, zgodnie z normami Energy Star. Jednak główne korzyści z zastosowania tego urządzenia to prostota obsługi i korzystny stosunek możliwości do ceny – mówi Tomasz Pawelski, Product Manager Allied Telesis w RRC Poland.

Prosta instalacja sprawia, że do obsługi mediakonwertera AT-MC605 wystarczą podstawowe umiejętności, bez konieczności przeprowadzania dodatkowych szkoleń. Model wyposażony został w port 10/100 Ethernet (RJ-45) oraz wtyk telefoniczny RJ-11. Opcjonalnie może być zamontowany w szafie rackowej. Został zaprojektowany z myślą o oszczędności miejsca, co zapewnia niewielka, kompaktowa obudowa o rozmiarach: 9.5×10.9×2.5 cm.

Produkt objęty jest 5-letnią gwarancją producenta. Sugerowana cena detaliczna netto mediakonwertera AT-MC605 wynosi 875 zł.   

www.rrc.pl