Datalogic – Komputer przenośny Falcon X3

Najnowszy bezprzewodowy komputer przenośny Datalogic Falcon X3, który trafił do oferty RRC Poland, jest przeznaczony głównie dla handlowców i pracowników przemysłu. Urządzenie umożliwia gromadzenie danych na temat produktów i transakcji w magazynach, fabrykach i sklepach wielkopowierzchniowych. Dane przesyłane są przy wykorzystaniu bezprzewodowego standardu WiFi802.11a/b/g. Model został zaprojektowany zgodnie z założeniami platformy Power3 co oznacza, że powstał na podstawie specjalnego badania wśród użytkowników.  

– Platforma Power3 to efekt wielu podróży przedstawicieli Datalogic po magazynach, sklepach wielkopowierzchniowych i zakładach przemysłowych, w których pytali użytkowników komputerów przenośnych o ich oczekiwania względem wzornictwa, ergonomii i możliwości technicznych idealnego sprzętu. Po zebraniu opinii Datalogic opracował specyfikację Power3, z którą najnowszy komputer Falcon X3 jest w pełni zgodny. To powinno zadecydować o dobrym odbiorze produktu także na polskim rynku – mówi Paweł Jabłoński, Auto ID Business Development Director Central Eastern Europe w RRC Poland.

Datalogic Falcon X3 jest przystosowany do pracy w trudnych warunkach. Został wyposażony w szczelną obudowę zgodną z wymaganiami normy IP64 i jest odporny na upadek z wysokości 1.8 metra. Urządzenie jest dostępne w konfiguracji  pistoletowej oraz ręcznej. Posiada opcjonalnie czytniki laserowe o różnym zasięgu lub imager 2D z opatentowanym systemem potwierdzenia prawidłowego odczytu Datalogic Green Spot. Wersje z Windows CE lub Windows Mobile mogą być stosowane w systemach WMS oraz ERP. Produkt jest dostępny wraz z klawiaturą alfanumeryczną lub numeryczną. Podświetlany i krystaliczny wyświetlacz QVGA pozwala na pracę w każdych warunkach oświetlenia zewnętrznego, także na silnym słońcu. Opcjonalna kamera o rozdzielczości 3 Mpix umożliwia robienie zdjęć, na przykład uszkodzonych towarów. W standardzie użytkownik otrzymuje oprogramowanie Wavelink Avalanche. Umożliwia ono zdalne zarządzanie mobilnymi urządzeniami komputerowymi i zapewnia bezpieczeństwo przepływu danych.

Datalogic Mobile to część większego holdingu Datalogic Group. Firma słynie z produkcji wytrzymałych komputerów naręcznych. Sprzęt z logo tej firmy jest bardzo często używany przez pracowników zatrudnionych w maga?zynach, firmach logistycznych, a także przez handlowców i kierowców. Producent działa na szybko rozwijającym się rynku urządzeń do identyfikacji danych.

– Rok 2010 był dla nas bardzo dobry, przynosząc w Europie Wschodniej wzrost sprzedaży powyżej 65%. Naszym celem jest oczywiście utrzymanie tej dynamiki i dalsze zwiększanie udziałów w rynku. Działania, które mają na celu osiągnięcie tych śmiałych założeń, zostały podjęte w końcówce 2010 roku. Koncentrują się na zwiększeniu atrakcyjności naszych produktów dla kanału partnerskiego poprzez: łatwą dostępność, maksymalnie wysokie marże oraz wsparcie przy staraniach o wdrożenia u klientów końcowych – mówi Tomasz Szymański, Key Account Manager Datalogic Mobile Computers w Polsce.

Najwięksi gracze w Polsce spodziewają się, że w ciągu najbliższych 2-3 lat klienci kupią kilkadziesiąt tysięcy przenośnych komputerów do gromadzenia danych. Pod względem tempa rozwoju w ścisłej czołówce tego segmentu rynku jest Datalogic, który w listopadzie 2010 roku podpisał umowę dystrybucyjną z RRC Poland. W 2011 roku firma zapowiada dwucyfrowy wzrost sprzedaży i koncentrację na rozbudowie kanału partnerskiego.