25 września, w samo południe w krakowskiej siedzibie firmy ASTOR otwarto interaktywną wystawę robotów przemysłowych i technologii IT ? ASTOR Innovation Room (AIR). Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli branży automatyki przemysłowej oraz władz miasta i województwa. W krótkim przemówieniu inauguracyjnym prezes firmy ASTOR pan Stefan Życzkowski podkreślił, że zamierzeniem firmy jest wykorzystanie tego miejsca w szerzeniu idei i wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu robotyki i sterowania urządzeniami obsługującymi procesy przemysłowe. Stąd zaproszenie skierowane do integratorów systemów automatyki, dla których AIR jest miejscem, gdzie można szczegółowo zbadać opracowane koncepcje, przetestować programy, osprzęt lub technologię oraz przeprowadzić szkolenia, podczas których integratorzy, oprócz teorii realizują zadania praktyczne.
###NEWS_VIDEO_1###
Kolejne grono mile widzianych gości to studenci i naukowcy szkół wyższych, którzy mają możliwość bezpośredniego kontaktu z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i systemowymi. Oferta skierowana jest również do szkół średnich i gimnazjów. Inżynierowie firmy ASTOR wyrażają nadzieję, że spotkanie z nimi oraz nowoczesną techniką, może ułatwić młodzieży wybór dalszej drogi kształcenia i kariery zawodowej.
AIR to także propozycja dla wszystkich osób przechodzących ulicą Smoleńsk w centrum Krakowa. Pomieszczenia wystawy interaktywnej znajdują się na parterze, a przez duże szyby urządzenia i roboty są świetnie widoczne z chodnika. W czwartki i piątki popołudniu oraz w weekendy, przechodnie, korzystając z panelu stacji SMS widocznego w oknie wystawowym, mogą poprzez wysłanie krótkiej wiadomości SMS z telefonu komórkowego, uruchomić aplikacje zainstalowane w ASTOR Innovation Room.
Podstawowe stanowiska i aplikacje AIR:
- Robot Kawasaki ZD130S wyposażony w chwytak pneumatyczny paletyzuje kartony na palecie. Współpraca z owijarką Haloila, która w trybie automatycznym zabezpiecza towar, przygotowując paletę do transportu
- Robot Kawasaki YF003N pracuje w AIR w aplikacji ultraszybkiego pakowania. Wyposażony w system wizyjny, samodzielnie rozpoznaje produkty chaotycznie rozmieszczone na taśmociągu oraz określa ich położenie. Następnie pobiera je przy pomocy ssawki i przekłada w usystematyzowany sposób na drugi taśmociąg
- Robot Kawasaki RA006L realizuje proces spawania. Wyposażony w nowoczesne i ekonomiczne źródło spawalnicze Fronius, automatycznie spawa elementy ze stali czarnej
- I inne?
###NEWS_VIDEO_2###
###NEWS_VIDEO_3###
Nowoczesna automatyka w centrum Krakowa ? warto zobaczyć i skorzystać.