Nowe urządzenia HMI/PLC serii XV152 firmy Eaton ze zintegrowanym masterem SmartWire-DT

Eaton wprowadza na rynek nową serię paneli dotykowych XV152 ze zintegrowanym urządzeniem master SmartWire-DT. Nowe, wydajne urządzenia HMI/PLC serii XV152 z kolorowymi wyświetlaczami TFT i panelami dotykowymi stanowią optymalne ekonomicznie rozwiązanie. Wyróżniają się wysokiej jakości aluminiowymi frontami o stopniu ochrony do IP65, solidną metalową obudową i wyjątkowo małą głębokością zabudowy. Urządzenia są dostępne w wersjach 5,7", 8,4" oraz 10,4".
 
SmartWire-DT to kompleksowa technologia komunikacji i połączeń opracowana przez Eaton. Jednolity i otwarty system zastępuje całość oprzewodowania sterującego – od wyłączników do rozruszników i przemienników częstotliwości poprzez urządzenia sterujące i czujniki.

Nowa seria urządzeń XV152 ze zintegrowanym masterem SmartWire-DT jest oparta o XV152 HMI/PLC i wyróżnia się kompaktowymi wymiarami i wysoką wydajnością. Zawdzięcza to 400 MHz procesorowi RISC i 128 MB wbudowanej pamięci (która na życzenie może być rozszerzona za pomocą kart SD). Wszystkie urządzenia są przystosowane do wymagających aplikacji PLC.

Nowością jest zintegrowany master SmartWire-DT ? wcześniej dla ustanowienia połączenia konieczny był moduł gateway połączony z HMI/PLC poprzez sieć CANopen bądź Profibus DP. Rozwiązanie to dostępne jest już dla paneli HMI/PLC serii XV102 wielkości 3,5", 5,7" oraz szerokoekranowego 7". Obecnie rozszerzone zostaje również dla paneli XV152.

Zintegrowany master SmartWire-DT przynosi użytkownikom wiele korzyści. Za pomocą CoDeSys można łatwo i wygodnie skonfigurować linię SmartWire-DT. Możliwości techniczne interfejsu SmartWire-DT są podobne jak we wcześniejszych modułach gateway SmartWire-DT, co oznacza, że użytkownicy mają dostęp do pełnego zakresu funkcji i mogą podłączyć 99 urządzeń slave do mastera SmartWire-DT. Zgodnie z zasadą ?podłączanie zamiast oprzewodowania? interfejs SmartWire-DT pozwala na ustanowienie wszystkich połączeń ze sterownikami PLC bez stosowania obwodów pośrednich, unikając kosztu dodatkowego modułu gateway.

Pięć wariantów XV102 HMI/PLC oraz sześć nowych urządzeń XV152 przeznaczonych jest do szerokiego zakresu zastosowań. 3,5 calowy panel z urządzeniami sterującymi SmartWire-DT, rozrusznikami, stycznikami i oddalonymi modułami I/O SmartWire-DT jest przeznaczony do kompaktowych rozwiązań stosowanych w automatyce. Wersje 5,7?, 7?, 8,4? oraz 10,4? są idealne dla średniej wielkości maszyn i systemów. System SmartWire-DT i obsługa standardowych magistral przemysłowych, Profibus DP, CANopen i Modbus, pozwalają na integrację urządzeń z systemami automatyki.

Seria XV152 HMI/PLC może być konfigurowana za pomocą oprogramowania wizualizującego Galileo bądź systemu programowania XSoft-CoDeSys-2, który pozwala – obok wizualizacji – zaprogramować sterowniki PLC zgodnie z IEC61131-3. Urządzenia z serii XV152 podążają zgodnie z trendem skalowalności rozwiązań sprzętowych i programowych, co umożliwia integratorom systemów ograniczenie do minimum nakładów na konserwację systemu. Seria XV152 jest także zgodna z wymogami dotyczącymi modułowej konstrukcji urządzeń.