Nowe produkty i technologie Comau na targach Automaticon 2015

    W dniach 17-20 marca Comau weźmie udział w 21. Edycji targów automatyki przemysłowej, sterowania i robotyki Automaticonw Warszawie. Podczas Targów firmy oraz klienci indywidualni będą mogli poznać  i przetestować  zaawansowane  technologie automatyki przemysłowej. Zautomatyzowane rozwiązania są szeroko stosowane i często spotykane na polskim rynku.
    Jedną z atrakcji targów jest przedstawienie szerszej publiczności nowego 6-osiowego robota o zasięgu mniej niż metr (999 mm) i ładowność do 10 kg  Comau Racer 999. Szczególną cechą tego robota jest praca w ograniczonych  przestrzeniach.. Podczas imprezy Racer 999 będzie współzawodniczył ze zwiedzającymi ścigając się na torze formuły pierwszej. Innowacyjny robot weźmie również udział w konkursie "Produkt Roku" organizowanym  przez Control Engineering Polska.
    Kolejną atrakcją będzie  Racer 7-1.4 który okaże się wyzwaniem dla odwiedzających w konkursie zręczności i szybkości. Racer 7-1.4 o ładowności 7 kg i zasięgu 1,4 metrów, jest najszybszym robotem na świecie w swojej kategorii i jest idealny do zastosowań wymagających dużej szybkości i precyzji.
    Aby potwierdzić bogate know-how Comau w zakresie spawania, zaprezentowane zostaną dwa roboty: zgrzewalniczy z unikalną technologią  COMAU dla zgrzewania punktowego (the spot welding machine) z opatentowaną technologią przelotowego nadgarstka oraz  robot do spawania łukowego Smart ARC4 z technologią przelotowego nadgarstka.