Nowa platforma Motion Controller v2.5

Nowa platforma (v2.5) Motion Controller pozwala firmie FAULHABER zaoferować obecnie szeroki zakres kontrolerów ruchu dla wszelkich silników – w tym również z enkoderami absolutnymi. Pozwala ona użytkownikom korzystać z większej elastyczności i łatwości zastosowania.

Bezszczotkowe serwomotory DC z enkoderami absolutnymi są nie tylko komutowane wydajniej dzięki wysokiej rozdzielczości enkoderów, ale mogą być także precyzyjnie kontrolowane również przy bardzo niskich obrotach. Informacja o bezwzględnej wartości kąta jest dostępna już przy włączeniu zasilania, co jest istotne w wielu zastosowaniach pozycjonujących.

Nową cechą kontrolera ruchu MCBL jest zdolność do przełączania trybów pracy. Wykorzystując program Motion Manager 4.6 można swobodnie wybierać między dwu- a czteropolowymi napędami bezszczotkowymi – dzięki pomocy asystenta wybór podłączonego silnika i związanych z nim parametrów jest prostą sprawą. Nowy program regulujący pomaga w ręcznej optymalizacji parametrów sterujących. Inną ważna cechą jest możliwość ustawienia konfiguracji za pomocą adaptera USB, ponieważ wymagane sterowniki są już zawarte w wersji 4.6 programu MotionManager.

Do nowości po stronie sprzętowej należy rozszerzenie zakresu temperatury pracy (nawet do -40oC) oraz standardowe przyłącze dla napędu bezszczotkowego, które umożliwia proste przełączanie między sterowaniem ruchem a prędkością.