Narodziny Emerson Industrial Automation Poland

  Spółki Control Techniques i Leroy-Somer połączyły dziś siły, aby utworzyć Emerson Industrial Automation Poland Sp. z o.o., firmę, która w oparciu o ich wspólny dorobek ma stać się kluczowym graczem na rynku w dziedzinie technologii napędów i silników, rozwiązań i systemów automatyki produkcyjnej, produkcji energii elektrycznej oraz powiązanych usług.

  Emerson Industrial Automation Poland będzie wdrażał plan integracyjny, którego celem jest dotarcie do kluczowych rynków sektora produkcyjnego i technologicznego, skoncentrowanych na kompletnej i powszechnie uznanej gamie najbardziej niezawodnych i innowacyjnych produktów, i otwarcie ich na możliwość stworzenia jeszcze wydajniejszej międzynarodowej sieci wsparcia. Połączenie zdobytych przez Control Techniques i Leroy-Somer doświadczeń z zakresu uzupełniających się dziedzin pozwoli utworzyć zespół wysoce wykwalifikowanych ekspertów dostarczających specjalistyczną wiedzę branżową, rozwiązania i pełne wsparcie w zakresie projektowania, produktów, systemów i kompletnych rozwiązań, serwisu u klienta, rozruchu sprzętu, kontroli energii, napraw i zaawansowanej diagnostyki.

  W dziedzinie technologii napędów i silników spółka Emerson Industrial Automation Poland może doprowadzić do rozwoju produktów komplementarnych oraz bazy wiedzy specjalistycznej uzyskanej od Control Techniques i Leroy-Somer, których marki będą nadal dostępne na rynku. Pozwoli to na zaoferowanie bogatego portfolio najnowocześniejszych rozwiązań spełniających nawet najbardziej wygórowane wymagania w dziedzinie automatyki w zakresie oszczędności energii i wydajności.

  Wieloletnie doświadczenie branżowe firmy Leroy-Somer pozwoli spółce Emerson Industrial Automation Poland stać się liderem w zakresie produkcji energii.

  „Utworzenie firmy o tak wysokiej randze jak Emerson Industrial Automation Poland sprawi, że znajdziemy się w gronie najlepiej rozwiniętych i najważniejszych Polskich firm z branży automatyki, produkcji energii i powiązanych usług serwisowych, pozwoli nam odpowiadać na wszystkie potrzeby naszych klientów, dostarczać innowacyjnych rozwiązań z zakresu automatyki, a także znacznie podnieść naszą produktywność i wydajność”, wyjaśnia Tomasz Szerszeń, Dyrektor Generalny spółki Emerson Industrial Automation Poland. „Nowo utworzona firma, która wejdzie w skład globalnej struktury Emerson Industrial Automation, to centrum automatyki z siedzibą w Polsce, które dołączy do społeczności 5500 pracowników z 40 pozostałych centrów automatyki oraz 23 zakładów produkcyjnych koncernu na całym świecie. Pozwoli nam to oferować producentom OEM, integratorom systemów, projektantom/ instalatorom zakładów produkcyjnych, a także użytkownikom końcowym na całym świecie natychmiastowe wsparcie nie tylko w kwestii części zamiennych, ale również w zakresie pomocy technicznej oraz rozruchu i konserwacji sprzętu”.

  Oprócz globalnego zasięgu i możliwości korzystania z lokalnego wsparcia i usług silnie zintegrowana struktura nowej organizacji przyniesie dodatkowe korzyści dla rynku, przede wszystkim w postaci interfejsu opracowanego z myślą o klientach i ich wymaganiach, oferującego pełną gamę łatwo integrowalnych ze sobą produktów i rozwiązań technologicznych.

  Emerson Industrial Automation Poland będzie również dostarczać dopasowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań oraz uzupełniać gotowe projekty o usługi w zakresie projektowania, zaopatrzenia, rozwoju oprogramowania, badań atestacyjnych, dokumentacji oraz rozruchu technicznego. Wyjątkową cechą firmy zapewniającą jej przewagę nad konkurencją będzie każdorazowe zapewnianie, oprócz rekomendowanych przez nią produktów lub rozwiązań, także wartości dodanej w postaci usług w zakresie kontroli i konsultacji (instalacje, wydajność energii, modernizacja, zarządzanie cyklem życiowym), rozruchu technicznego (instalacja, uruchomienie, rozszerzenia gwarancji, szkolenia) i konserwacji (zdalne całodobowe wsparcie techniczne, serwis u klienta, dostawy i serwis w nagłych wypadkach i umowy konserwacyjne).

  Włączenie spółek Control Techniques i Leroy-Somer w strukturę Emerson Industrial Automation Poland stworzy szerokie możliwości rozwoju synergii szczególnie w zakresie rynków docelowych, ale również, przede wszystkim, w zakresie badań i rozwoju. Rzeczywiście, w roku 2013 koncern Emerson zainwestował blisko miliard dolarów w działalność badawczo-rozwojową i dzięki pracy ponad 9000 techników i inżynierów uzyskał 1765 patentów.

  „Połączenie sił Leroy-Somer and Control Techniques pozwoliło nam na podejmowanie stale rosnących wyzwań związanych z zaspokajaniem potrzeb naszych klientów, oraz otworzyło przed nami szansę, że będziemy mogli je w pełni zaspokoić”, mówi Tomasz Szerszeń.

  „Oprócz niewątpliwych korzyści związanych z przynależnością do globalnej struktury koncernu Emerson cieszymy się również z faktu, że bogate wieloletnie i doświadczenie zgromadzone przez dwie wiodące firmy z naszej grupy w zakresie komplementarnych dziedzin jakimi się zajmujemy, pozwoli nam oferować naszym klientom najwyższej jakości branżową wiedzę specjalistyczną i kapitał technologiczny oraz zapewniać innowacyjne efektywne i wysoce produktywne rozwiązania”.