NAFTA i GAZ 2006 ? forum paliwowo?energetyczne

  Rozmowa z Kamą Milewską, zastępcą sekretarza generalnego Zarządu Targów Warszawskich, komisarzem targów NAFTA i GAZ 2006
  Zbliżają się jedenaste targi NAFTA i GAZ. Jak będzie wyglądała tegoroczna impreza?
  Targi NAFTA i GAZ 2006 będą z pewnością ważnym wydarzeniem gospodarczym i medialnym. Na targach zaprezentuje się ponad 100 wystawców z 7 krajów, w tym wiodące przedsiębiorstwa i koncerny sektora paliwowo ?energetycznego. Zainteresowanie targami NAFTA i GAZ wynika zarówno z udziału wiodących polskich i zagranicznych firm, jak i z dynamiki zamian w tym sektorze.
  Jaki jest cel tak specyficznej imprezy targowej?
  Celem targów NAFTA i GAZ jest z jednej strony przedstawienie nowości technologicznych i kompleksowych rozwiązań w zakresie budowy i modernizacji wobec największych odbiorców w sektorze naftowym i gazowniczym. Targi NAFTA i GAZ są bowiem skierowane do inżynierów i techników, umożliwiając im zapoznanie się z kompleksową ofertą firm proponujących urządzenia i sprzęt techniczny dla przemysłu naftowego i gazowniczego. Dla nich przygotowane są seminaria i konferencje, w tym Dni Gazu Polskiego, których program w tym roku przygotowują Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz Akademia Górniczo?Hutnicza w Krakowie.
  Równocześnie targi są miejscem dyskusji o warunkach gospodarczych i politycznych, w jakich przebiega transformacja przemysłu paliwowo?energetycznego. Tych kwestii dotyczy organizowana w tym roku po raz czwarty Międzynarodowa Konferencja Nafta i Gaz ? PIOGE 2006 organizowana przez Biuro Reklamy Poland SA we współpracy z ITE Group Plc. Poszczególne sesje konferencji ukazują zmiany, jakim ulega przemysł naftowo?gazowniczy w Europie Środkowej i Wschodniej. Bieżący rok niesie bowiem szczególne wyzwania dla całego sektora energetycznego. Zmiany te związane są przede wszystkim z liberalizacją krajowego rynku energii oraz włączeniem się Polski w proces budowy jednolitego europejskiego rynku energetycznego. Włączenie polskich sektorów: energetycznego, gazowniczego i paliw płynnych do wspólnego rynku energii w ramach Unii Europejskiej stanowi ogromne wyzwanie dla wszystkich uczestników tego procesu.
  Jakie firmy wezmą udział w targach?
  Na targach zaprezentują się tradycyjnie wiodące polskie firmy, w tym: Polski Koncern Naftowy ORLEN SA wspólnie z przedsiębiorstwami Grupy ORLEN, Grupa LOTOS, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, Ferrum SA, Lurgi SA, Merrid Controls sp. z o.o., Siemens Industrial Turbomachinery sp. z o.o.,, Gazomet sp. z o.o., Ruukki Polska sp. z o.o. Wśród zagranicznych wystawców będą m.in. Gaz de France, Grupa R&M Mainserv, Steute Schaltgerate GmbH.
  Dziękujemy za rozmowę.


  Informacje organizacyjne:

  • Targi NAFTA i GAZ 2006 odbędą się w dniach 27?29 września br., w godz. 10.00?16.00. w Hali TORWAR 1, przy ul. Łazienkowskiej 6a w Warszawie.
  • Wstęp wolny na ekspozycje targowe.
  • Udział w Międzynarodowej Konferencji Nafta i Gaz Konferencji ? PIOGE 2006 ? odpłatny ? informacje i zgłoszenia: targi@brsa.com.pl.
  • Szczegóły: www.naftaigaz.com.pl; www.e-petrol.pl/nig2006.