Monitory przemysłowe iEi Technology Corp.

Jedną z linii produktowych oferowaną przez firmę iEi Technology Corp., uzupełniającą szeroką gamę komputerów przemysłowych różnych rodzajów, są przemysłowe monitory, dostępne w kilku wersjach zależnie od zastosowania i warunków pracy. Można wyodrębnić tu trzy podstawowe grupy: lekkie monitory przemysłowe w obudowie z tworzywa (AFL), monitory przemysłowe w metalowej obudowie oraz monitory o konstrukcji otwartej, przeznaczone do zabudowy.
 
Seria AFL zawiera modele o przekątnych od 7” do 19”. Niektóre modele są dostępne wekonomicznych wersjach o nieco niższej jasności ekranu. W zależności od modelu monitory AFL wyposażone są w wejścia VGA i DVI, S-Video, YPbPr i Composite w różnej konfiguracji. Całości dopełnia również zamontowane głośniki do mocy 3 W oraz opcjonalny rezystancyjny ekran dotykowy. Monitory te wyposażone są w piloty zdalnego sterowania parametrami obrazu, co może być istotne przy umiejscowieniu w lokalizacjach poza zasięgiem rąk.
 
Monitory przemysłowe w obudowach metalowych dzielą się na 3 serie: uniwersalne monitory przemysłowe – wersja oznaczona DM, monitory przemysłowe o podwyższonej jasności – wersja SRM oraz monitory przemysłowe odporne na niskie i wysokie temperatury pracy – TDM. Seria DM zawiera modele o przekątnych od 6.5” do 19”. Monitory te wyposażone są w wejścia graficzne VGA i DVI oraz panel dotykowy z interfejsem RS-232 lub USB. Dodatkową zaletą jest dostępność wersji, które mogą być zasilane napięciem stałym z zakresu 9 ~ 36 V DC (obok standardowych zasilanych napięciem 12V DC poprzez zewnętrzny zasilacz sieciowy). Solidna metalowa obudowa czyni je odpornymi na warunki przemysłowe, a aluminiowy panel czołowy zapewnia stopień ochrony IP65.
 
Serię SRM stanowią dwa modele – o przekątnej 12.1” oraz 15”. Oba dysponują podwyższoną jasnością 1000 cd/m2  oraz kontrastem 700:1. Dopuszczone są do pracy w poszerzonym zakresie temperaturowy -10°C ~ +60°C.
 
Seria TDM przeznaczona jest do pracy w skrajnie niskich i wysokich temperaturach. -30°C ~ 70°C. Jest to cenne przy ich zastosowaniu w aplikacjach zewnętrznych lub militarnych. TDM podobnie jak SRM zawiera modele o przekątnych 12.1” i 15”.
 
Monitory do zabudowy w dowolnej lokalizacji LCD-KIT posiadają parametry podobne jak seria DM  oraz dostępne są w identycznych przekątnych (od 6.5” do 19”). Modele SRM-KIT odpowiadają parametrami serii SRM (monitory superjasne). Monitory LCD-KIT nie posiadają ochronnego panelu czołowego  – są przeznaczone do zabudowy wewnątrz docelowego urządzenia.

www.ieiworld.pl