Modułowy system ACOPOSmotor

B&R połączyła serwomotor i jednostkę napędową w jeden kompaktowy zespół: ACOPOSmotor. W rozwiązaniu przewidziano opcjonalną integrację technologii bezpieczeństwa. W ten sposób projektanci mogą z większą swobodą konstruować maszyny, a także zmniejszać ilość miejsca potrzebnego do zabudowy urządzeń w szafach sterowniczych.
Moduł ACOPOSmotor podłącza się do sieci za pomocą przewodu hybrydowego. Przewód zawiera wszystkie potrzebne żyły zasilania elektrycznego i sygnalizacji i umożliwia nawiązanie połączenia z siecią POWERLINK. Jednostki ACOPOSmotor są dostępne w trzech rozmiarach o momencie obrotowym od 1,8 do 12 Nm. Dodatkowy wentylator może zwiększyć wydajność jednostki nawet o 100%. Moduły ACOPOSmotor są w pełni zgodne z ofertą napędów serii ACOPOSmulti. Taka konstrukcja umożliwia dobór serwonapędu, który najlepiej pasuje do przewidywanej maszyny i nie wymaga dodatkowych prac inżynieryjnych w celu dopasowania projektu do konkretnego zastosowania.
W planach jest też wprowadzenie sieciowych wersji modułów ACOPOSmotor – będzie to uzupełnieniem funkcji STO (Safe Torque Off) oraz SS1 (Safe Operational Stop 1 time monitored). Dzięki temu użytkownicy będą mogli korzystać z funkcji, które zadeklarowano dla ACOPOSmulti: STO, SOS, SS1, SS2, SLS, SMS, SLI oraz SDI.
www.br-automation.com