Moduł SOLID67 8IOL 30 mm M8PL

SOLID67 to nowa seria kompaktowych modułów I/O, które upraszczają instalację zdecentralizowaną. Są szczególnie atrakcyjne do zastosowań z czujnikami i urządzeniami IO-Link. Zapewniają osiem portów IO-Link bezpośrednio przy procesie i można je w łatwy sposób podłączyć do klasycznego systemu IO.

Moduły zamknięte są w całkowicie szczelnej, metalowej obudowie, dzięki czemu odznaczają się wyjątkową odpornością na wstrząsy i wibracje (15 i 5 G). Można je stosować w trudnych warunkach przemysłowych, w tym w temperaturach od -20°C do 70°C. Rozbudowane funkcje diagnostyczne dostępne przez sterownik lub zintegrowany webserwer ułatwiają znajdowanie usterek.

Moduły SOLID67 są kompatybilne z wieloma protokołami – obsługują ProfiNet i Ethernet/IP. Aby wybrać protokół, wystarczy użyć przełącznika umieszczonego bezpośrednio na module. To zmniejsza liczbę potrzebnych wersji, a co za tym idzie ? nie trzeba tworzyć dużych stanów magazynowych.

Porty (pin 4) modułów IO-Link master są wielofunkcyjne. Można je wykorzystywać do czujników i urządzeń wykonawczych IO-Link lub ustawić jako standardowe wejścia lub wyjścia. Wszelkiego rodzaju sygnały można odbierać za pomocą jednego modułu.
Kompaktowe konektory M12 (kodowanie L) wytrzymują duże obciążenia aż do 16 A. W razie potrzeby można podłączyć do zasilania wiele modułów. To upraszcza instalację i umożliwia skrócenie przewodów. Organizacja PI (zrzeszająca użytkowników Profibus i ProfiNet) ustanowiła konektory M12 (kodowanie L) jako przyszły standard złączy zasilających.

SOLID67 w wersji IO-Link ma zaledwie 30 mm szerokości, jest więc idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie ilość miejsca jest ograniczona. Moduły można instalować bardzo blisko procesu, a czujniki i urządzenia wykonawcze można podłączyć jak najkrótszymi przewodami.