Międzynarodowe spotkanie KUKA System Partner SUMMIT 2014 – relacja

„Jedna drużyna – wspólny sukces!” tak w skrócie można opisać temat przewodni tegorocznego spotkania KUKA System Partner SUMMIT 2014.
Na dwudniową konferencję, która rozpoczęła się 15.10.2014 r. w Monachium, przybyło ponad 100 uczestników z 14 różnych krajów. Po oficjalnym otwarciu spotkania rozpoczęły się prelekcje dotyczące m.in. przyszłości branży robotyki, trendów i nowości na rynku, a także możliwości jakie stoją przed firmą KUKA w 2015 roku. Ważnym tematem tegorocznego spotkania była efektywna komunikacja pomiędzy poszczególnymi partnerami KUKA z różnych krajów.
Nieprzypadkowo KUKA System Partner SUMMIT 2014 odbyło się na stadionie piłkarskim Allianz Arena. Zamysłem organizatorów było zwrócenie uwagi na strategię działania charakteryzującą najlepsze drużyny piłkarskie na świecie. To właśnie efektywna współpraca, odpowiednia taktyka i jasno wyznaczone cele pozwalają zespołowi wygrywać. Zastosowanie takiej koncepcji w biznesie to klucz do osiągnięcia sukcesu. Według Pana Przemysława Wojcieszaka z Philips Innovation Services „otwarta formuła, panelowe dyskusje, wsłuchiwanie się w opinie uczestników spowodowało, że poczułem się jak członek jednej wielkiej drużyny. Również możliwość spotkania w jednym miejscu niemalże całego Zarządu Firmy Kuka i wysłuchaniu bezpośrednio u "źródła" jakie kierunki strategiczne są obecnie realizowane w Firmie Kuka w kontekście obecnych trendów rozwoju industrialnego na świecie sprawiły, że było to jedno z ciekawszych spotkań w jakich miałem przyjemność uczestniczyć”.
Na przybyłych poza merytorycznymi prelekcjami i panelami dyskusyjnymi czekała bardzo miła niespodzianka! Drugiego dnia wszyscy zostali zaproszeni na ekscytującą wycieczkę po stadionie Allianz Arena, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ientuzjazmem.
Jak przyznaje dyrektor generalny KUKA Dr. Till Reuter "Spotkanie KUKA System Partner SUMMIT 2014 było bardzo ważnym wydarzeniem dla dalszego rozwoju firmy. Podczas dwóch dni konferencji poruszyliśmy wszystkie kluczowe tematy związane zarówno z branżą robotyki jak i własną strategią rozwoju i komunikacji. Wyznaczyliśmy wspólne cele, które będziemy realizować. Możemy więc bez przeszkód rozpocząć nowy pracowity rok, który z pewnością przyniesie wiele nowych pozytywnych zmian".

Fot.: Kuka