Masdar ogłasza strategiczne partnerstwo z grupą Schneider Electric

    Spółka Masdar ? mieszcząca się w Abu Dabi wieloprofilowa spółka działająca w sektorze energii odnawialnejw 100% kontrolowana przez Mubadala Development Company i grupa Schneider Electric podpisały umowę o współpracy w zakresie szeroko zakrojonych przedsięwzięć partnerskich.
    Grupa Schneider Electric zapewni rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej oraz źródeł energii odnawialnej dla miasta Masdar ? klasteru czystych technologii mieszczącego się na obszarze Abu Dabi i zajmującego 6 km2.
    Umowa o współpracy partnerskiej będzie wykorzystywać pełne spektrum umiejętności grupy Schneider Electric w zakresie zarządzania energią. Niektóre części pracy będą koncentrować się na rozwoju rozwiązań ?pod klucz? dla farm słonecznych w mieście Masdar oraz założenia Centrum Kompetencji Zastosowań i Innowacji grupy Schneider Electric we współpracy z Instytutem Nauki oraz Technologii Masdar zlokalizowanym w mieście Masdar.
    Miasto Masdar będzie także wykorzystywać architekturę Ecostruxure grupy Schneider Electric, która łączy ekspertyzę grupy w zakresie energii, centrów danych, procesów oraz maszyn, kontroli budynków oraz ochrony fizycznej w celu optymalizacji wykorzystania energii w różnorakich dziedzinach.
    Miasto Masdar, które mieścić będzie siedziby spółek oraz obiekty mieszkalne, jak również siedzibę Międzynarodowej Agencji ds. Energii Odnawialnej, przekaże pierwszy budynek do użytku Instytutowi Masdar w połowie bieżącego roku. Pierwsi mieszkańcy, którzy będą studentami uniwersytetu, będą mogli wprowadzić się w trzecim kwartale 2010 r. www.schneider-electric.pl