LXE wprowadza na rynek komputer Thor™ przeznaczony do montażu w pojazdach

Firma LXE, należąca do EMS Technologies zajmująca się zarządzaniem zasobami globalnymi, ogłosiła wprowadzenie na rynek komputera Thor™ przeznaczonego do zastosowań logistycznych i montażu w pojazdach. W komputerze Thor zastosowano uznawany za wiodący w zastosowaniach przemysłowych procesor Atom, który może działać na bazie systemu Windows Embedded Standard jak i Windows CE 6.0. Komputery wózkowe Thor to najnowsze dzieło projektantów LXE umożliwiające efektywną pracę z wykorzystaniem trybu pełnoekranowego (WVGA) oraz pełnowymiarowej, zintegrowanej klawiatury.

„Komputer Thor przeznaczony do montażu w pojazdach zapewnia niezwykle atrakcyjną stopę zwrotu z inwestycji” — mówi Joachim Gripp, Area Manager, LXE Eastern Europe. „Technologia gwarantuje oczekiwaną stopę zwrotu, jeśli zasoby — zarówno ludzkie i kapitałowe — są inwestowane w dziedziny przynoszące zyski, a nie w działania w zakresie konserwacji czy obsługi samej technologii. Komputer Thor jest przeznaczony dla firm, które chcą uzyskać natychmiastowe, mierzalne wyniki”.

Komputer Thor gwarantuje osiąganie tych wyników dzięki trzem technologiom oczekującym na opatentowanie: panelowi przedniemu do samodzielnej wymiany, Quick Mount Smart Dock (gniazdu szybkiego montażu) oraz czujnikowi włączenia i wyłączenia.

Do tej pory, aby wymienić przedni panel komputera przeznaczonego do montażu w pojazdach, na przykład w przypadku uszkodzenia, zużycia lub nowej konfiguracji, trzeba było odesłać komputer do producenta lub zakupić nowe urządzenie.