KUKA nie zwalnia tempa: światowy lider robotyki zaskoczył wieloma nowościami podczas Automaticonu 2017


Robotyka przemysłowa na światowym poziomie, kompletne rozwiązania, profesjonalne doradztwo i atmosfera pełna energii – tego wszystkiego na stoisku KUKA mogli doświadczyć zwiedzający Targi Automaticon 2017. Światowy lider w dziedzinie robotyki nie zawiódł i jak zwykle przygotował wiele niespodzianek i nowości: swoją premierę miał autonomiczny robot mobilny KMR iiwa.
Unikalny produkt KMR iiwa, czyli KUKA Mobile Robotics, jest autonomicznym systemem transportu wraz z ramieniem robota, które jest w stanie załadowywać i rozładowywać wózek. Samodzielny system ma możliwość skanowania hali produkcyjnej, dlatego też wyręcza w tym zakresie człowieka – podkreśla Pan Sebastian Perz, Sales Engineer GI, KUKA.
Obok KMR iiwa, swoje pięć minut miał także zwinny i lekki robot przemysłowy KR3 AGILUS, który zaskoczył wszystkich swoją szybkością i precyzją działania. Najnowszy produkt KUKA przekonuje kompaktowymi wymiarami i sprawia, że produkcja staje się wszędzie atrakcyjna. Nie obyło się bez niespodzianek. KR3 AGILUS wchodził w interakcję z człowiekiem w specjalnie przygotowanej aplikacji, czego świadkami byli zwiedzający Targi.
Zrewolucjonizowana produkcja przyszłości będzie wymagała inteligentnych, wszechstronnych, a zarazem mobilnych koncepcji produkcyjnych i logistycznych. KUKA staje naprzeciw tym oczekiwaniom i już teraz prezentuje rozwiązania, które mogą współpracować ludźmi, obrabianymi przedmiotami oraz maszynami. KUKA po raz kolejny udowodniła, że jej produkty są gotowe na erę Przemysłu 4.0.
Źródło i zdjęcia: KUKA