KUKA nagrodzona Złotym Medalem Automaticon 2015

W dniach 17-20 marca w Warszawie odbyły się XXI Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2015. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w Polsce. W tym roku uczestnicy mogli zobaczyć nowe, piękne stanowisko targowe KUKA z oryginalnym layoutem, na którym zaprezentowany został niezwykle czuły model nowoczesnego robota LBR iiwa.
LBR iiwa to prawdziwa innowacja w zakresie robotów współpracujących z człowiekiem. Wbudowane  czujniki siły umożliwiają realizacje skomplikowanych operacji montażu, gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa, szybkie uczenie się i prostą obsługę. KUKA za wkład w rozwój robotyki w skali światowej została nagrodzona Złotym Medalem AUTOMATICON 2015!
Jak przyznał dyrektor Kuka Roboter Polska – Tomasz Nowak "Jesteśmy niezwykle dumni z tego wyróżnienia. Wierzymy, że przed dziedziną robotyki jeszcze wiele możliwości, które mogą w znacznym stopniu ułatwić pracę człowieka i zmienić nasze codzienne życie."
Targi AUTOMATICON są od 20 lat największym w Polsce profesjonalnym forum, na którym spotykają się producenci, integratorzy i odbiorcy automatyki przemysłowej. Impreza jest licznie odwiedzana przez specjalistów poszukujących nowych rozwiązań technicznych jak również jest bogatym źródłem informacji dla projektantów oraz integratorów systemów. http://www.kukarobotics.pl/