Innowacyjne funkcje monitorowania i kontroli rozproszonych zasobów i sieci IP

PcVue 11.1 to najnowsza wersji oprogramowania PcVue SCADA opracowanego przez ARC Informatique. Umożliwia obecnie monitorowanie rozproszonych geograficznie zasobów i urządzeń dołączonych do sieci IP. Innowacyjny projekt zwiększa efektywność pracy operatora, dostarczając doskonałe narzędzia do analizy danych oraz produktywność dewelopera, wprowadzając zaawansowaną automatyczną konfigurację.
GEO Map Control, wbudowany moduł podejmowania decyzji z wykorzystaniem systemów GIS dostarcza interaktywne mapy z popularnych serwisów m.in. firm Google i Microsoft. Mapy te są interaktywne i dynamiczne, a uzyskanie dostępu jest możliwe w trybach online i offline. Obiekty graficzne PcVue (symbole) mogą być wykorzystywane jako markery, włączając w to animacje i wyświetlanie w czasie rzeczywistym statusu alarmów i zasobów. Do konfiguracji Map Control nie jest konieczne tworzenie skryptów ani programowanie.

CIMWay, zestaw sterowników komunikacyjnych PcVue został rozszerzony o obsługę protokołu SNMP do monitorowania i kontroli urządzeń przyłączonych do sieci IP. Pozwala nie tylko monitorować stan sieci aplikacjom PcVue, ale również zapewnia dostęp do IED i innych urządzeń z interfejsem IP. Zaprojektowany z myślą o optymalizacji dużych sieci IP, PcVue z obsługą SNMP wspierainstalacje Internet of Industrial Things (IoIT).
W nowoczesnych aplikacjach SCADA coraz ważniejsza przy wspieraniu podejmowania decyzji przez operatora staje się analiza danych. PcVue 11.1 zapewnia rozbudowane narzędzia analityczne. Za pomocą kilku kliknięć operatorzy mogą przełączać między trybem czasu rzeczywistego i trybem analizy. Wynikowa wizualizacja może być prezentowana w postaci panelu ze wskaźnikami KPI lub wykresów X-Y do analizy statystycznej i korelacji.

Rozszerzenia BACnet Scheduling i nowe SMART Generatory dla BACnet i TwinCAT (Beckhoff) do zautomatyzowanej konfiguracji to tylko niektóre z funkcjonalności i udoskonaleń nowo wprowadzonych do PcVue 11.1.

Z innych nowości warto wymienić narzędzie do implementacji nowej licencji, unikalne narzędzie do zarządzania licencjami oraz poprawione sterowniki klientów do zarządzania energią, jak DNP3, IEC 61850 z certyfikacją DNV Kema, IEC 60870-5-104 itp.

Aby zabezpieczyć inwestycję w system SCADA i zapewnić jego długi czas użytkowania, PcVue zachowuje 20-letni okres kompatybilności oddolnej. Nowa wersja jest kompatybilna ze wszystkimi najnowszymi technologiami (Windows 8.1, Microsoft SQL Server 2014 itd.), w tym również ze środowiskami wirtualnymi.