Kobold – Sygnalizatory temperatury dla cieczy

Sygnalizatory TWR firmy KOBOLD są bimetalicznymi sygnalizatorami temperatury służącymi do monitorowania temperatury cieczy w rurociągach i zbiornikach. Urządzenia te dostępne są w wersjach wykonaniych z niklowanego mosiądzu lub ze stali nierdzewnej z gwintem zewnętrznym G 3/4” do wkręcenia w króciec przyspawany na rurociągu lub w zbiorniku. 

 Punkt załączenia styków sygnalizacyjnych jest na stałe ustawiony fabrycznie (nie można zmieniać wartości punktu przełączania). Urządzenia dostępne są dla temperatur sygnalizacji w przedziale od 30oC do 50oC w odstępach co 5oC i w przedziale od 50oC do 120oC w odstępach co 10oC przy tolerancji odpowiednio 5oC i 7oC dla obu przedziałów. Maksymalna histereza sygnalizacji wynosi 20oC. Sygnalizator może być dostarczony ze stykiem normalnie zamkniętym N/C lub normalnie otwartym N/O (o obciążalności do 250 VAC). Sygnalizator bimetaliczny TWR może pracować w warunkach przemysłowych z ciśnieniem do 64 bar i temperaturą do 150oC. Posiada stopień ochrony IP65.

Standardowo urządzenie wyposażone jest we wtyczkę przyłączeniową wg DIN43650. Opcjonalnie wewnątrz półprzezroczystej wtyczki może być zamontowana lampka sygnalizacyjna do wizualizacji stanu wyjścia. Do zalet można zaliczyć również łatwość montażu i dowolną pozycję montażową. Bardziej szczegółowe dane techniczne znajdują się na stronie www.kobold.pl w zakładce „Temperatura” – katalog T1.