ASTOR ? Satelline-3AS EPIC ? bezprzewodowa komunikacja pomiędzy urządzeniami wyposażonymi w port szeregowy

Satelline-3AS EPIC jest urządzeniem z rodziny radiomodemów Satelline. Przeznaczony jest do transmisji danych w trybie half-duplex (przesyłanie danych z szybkim przełączaniem kierunku). Urządzenia te skutecznie zastępują kabel szeregowy, dzięki czemu mogą być stosowane do łączenia wszelkich urządzeń komunikujących się za pośrednictwem łączy szeregowych. Satelline-3AS EPIC należą do rodziny urządzeń Satelline-3AS, jednak posiadają wiele dodatkowych cech, które pozwalają na zastosowanie ich w aplikacjach, w których nie można było stosować wspomnianego modelu 3AS. 

 Satelline-3AS EPIC w jednej aluminiowej obudowie łączy funkcje modemu, nadajnika i dwóch odbiorników radiowych. Na zewnątrz obudowy wyprowadzone jest gniazdo portu szeregowego, dwa złącza antenowe typu TNC oraz zestaw diod informujących o stanie linii sygnałowych portu szeregowego. Urządzenie zasilane jest prądem stałym o napięciu od 11,8 do 30 V. Napięcie zasilające doprowadzane jest na dwie linie gniazda portu szeregowego.

Satelline-3AS EPIC pracuje na częstotliwościach z zakresu 400 ÷ 470 MHz. Możliwe jest zastosowanie odstępu sąsiedniokanałowego 12,5 kHz lub 25 kHz. W pierwszym przypadku uzyskuje się transmisję z maksymalną szybkością 9600 b/s, a do dyspozycji jest 160 programowo zmienianych kanałów. Przy zachowaniu odstępu sąsiedniokanałowego 25 kHz maksymalna prędkość transmisji wynosi 19200 b/s, przy dostępnych 80 kanałach. Radiomodem obsługuje trzy standardy łącza szeregowego: RS232, RS422 oraz RS485.

Satelline-3AS EPIC charakteryzuje się maksymalną mocą nadajnika 10 W. Pozwala to na komunikację w terenie płaskim na odległość do 80 km (w zależności od zastosowanych anten).

 www.astor.com.pl