Kawasaki docenia Astora

    Astor został wyróżniony nagrodą ?Excellent Sales Award 2007? za sprzedaż robotów Kawasaki w 2007 roku. Producent uhonorował krakowską firmę podczas Europejskiego Spotkania Dystrybutorów Kawasaki, które odbyło się w lutym tego roku w Niemczech. Astor podpisał umowę dystrybucji japońskich maszyn w sierpniu 2007 roku.

    ? Czasu upłynęło niewiele, ale zdobyliśmy wystarczająco dużo doświadczeń we współpracy z Kawasaki, które przekonały nas o słuszności podjętej decyzji ? mówi Maciej Kaczmarek, dyrektor działu robotów przemysłowych. ? Oczekujemy dynamicznego wzrostu sprzedaży i powiększania naszego udziału w rynku robotów w Polsce.

    Najmniejszy robot Kawasaki dostępny w ofercie Astora ma udźwig 3 kg, a sam waży 20 kg. Z kolei największy ma udźwig 500 kg i waży 2 500 kg. Roboty tej marki można stosować do spawania, zgrzewania, przenoszenia, klejenia, malowania, paletyzacji lub w zastosowaniach ?clean room?, czyli w pomieszczeniach o kontrolowanych parametrach środowiskowych. W Japonii Kawasaki jest marką numer 1 na rynku robotów przemysłowych.