Interaktywna konferencja prasowa

Jak budować konkurencyjność w firmach produkcyjnych, wykorzystując nowoczesne rozwiązania w automatyce i robotyce?
Pod takim hasłem ASTOR ? znany dostawca automatyki przemysłowej ? zorganizował w Warszawie interaktywną konferencję prasową.
Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na rolę automatyki i robotyki w zakresie nowoczesnych rozwiązań i technologii. Prezentacje przede wszystkim dostarczyły praktycznych informacji związanych z dostosowaniem systemów IT do rzeczywistych potrzeb i możliwości polskich firm produkcyjnych. Prezes ASTOR-a, Stefan Życzkowski opowiedział o firmie, obranej strategii i planach firmy, która nie tylko oferuje rozwiązania dla przemysłu, ale sama korzysta z najnowocześniejszych systemów informatycznych i jest autorem rozwiązania do wspierania sprzedaży i obsługi klienta o nazwie BDK.
Była dyskusja na temat rozwiązań klasy MES, którego zadaniem jest automatyzacja i zarządzanie operacjami na liniach produkcyjnych w przedsiębiorstwie. ? Zastosowanie rozwiązań klasy MES w przemyśle staje się obecnie jednym z kluczowych elementów budowy przewagi konkurencyjnej ? powiedział Stefan Życzkowski, prezes spółki ASTOR.
Wystąpienie Andrzeja Garbackiego ? dyrektora działu oprogramowania przemysłowego ASTOR dotyczyło nowych standardów w przemyśle opartych na technologii ArchestrA i efektywnego zarządzania produkcją.
W ramach spotkania wystąpił dr Stanisław Flaga z AGH z ciekawą prezentacją ?rozkodowując? i oswajając automatykę i robotykę. Swoją prezentację przedstawiciel uczelni zakończył pytaniem: ?Czy polskie przedsiębiorstwa stać na niewprowadzanie nowoczesnych rozwiązań??
W trakcie konferencji przeprowadzono wideopołączenie z Politechniką Krakowską i Politechniką Świętokrzyską, pozwalające uczestniczyć w pokazie robotów przemysłowych i umożliwiające przeprowadzenie rozmów z przedstawicielami uczelni.
Dodatkową atrakcją był pokaz ?na żywo? sztuki pakowania czekoladek przez robota Fanuc Robotics, pokaz połączony z degustacją.
Patronat medialny nad konferencją objęły Control Engineering Polska oraz MSI.