Innodisk wypuszcza pierwszy na świecie moduł LAN 10GbE w obudowie M.2

Firma Innodisk zapowiedziała nowy moduł EGPL-T101 M.2 2280 10GbE LAN, pierwszy 10GbE LAN zaprojektowany w formacie M.2, cechujący się elastyczną integracją i doskonałą kompatybilnością z istniejącą infrastrukturą sieciową, co zapewnia niezbędną wsteczną kompatybilność.

Patrząc na dynamicznie rozwijające się rynki i scenariusze, od nadzoru po gry, sieci i zastosowania przemysłowe, rosnące zapotrzebowanie na szybkie rozwiązania LAN jest obiecujące. Co więcej, również częściej pojawiają się dodatkowe problemy z rozmiarem kart standardu PCIe, ponieważ nie mieszczą się one obecnie w mniejszych konstrukcjach platform IPC. Będąc wiodącym światowym dostawcą przemysłowych wbudowanych pamięci flash i pamięci, Innodisk wprowadza na rynek pierwszy moduł LAN M.2 10GbE zaprojektowany, aby sprostać zapotrzebowaniu na zwiększoną prędkość i mniejsze rozmiary, szybkie rozwiązania LAN.

EGPL-T101 firmy Innodisk to pierwszy moduł Ethernet M.2 2280 do pojedynczego połączenia 10GbE Base- T, który jest również najmniejszym dostępnym obecnie rozwiązaniem rozszerzającym 10GbE i dziesięciokrotnie szybszym niż standardowy Ethernet. Dzięki obsłudze PCI Express Gen 3×2 moduł EGPL- T101 może zapewnić wystarczającą przepustowość dla jednego portu LAN 10GbE, odpowiedniego do wymagań szybkich sieci serwerów i aplikacji przemysłowych.

Jako szybkie rozwiązanie LAN firmy Innodisk, EGPL-T101 oferuje elastyczną integrację. Jego standardowy port LAN RJ45 na małej płycie-córce zapewnia łatwe rozwiązanie do aktualizacji do sieci 10GbE przy użyciu istniejących kabli miedzianych Cat6/6A. EGPL-T101 charakteryzuje się również doskonałą kompatybilnością z sześcioma standardami sieciowymi obsługiwanymi w 10/5/2,5/1Gbps i 100/10Mbps, zapewniając doskonałą kompatybilność wsteczną z istniejącą infrastrukturą sieciową. Wreszcie,

EGPL-T101 oferuje przetwarzanie o wysokiej wydajności (HPC), które jest dziesięć razy szybsze niż szeroko stosowany Gigabit Ethernet przy niskim zużyciu energii. EGPL-T101 nadaje się do różnych scenariuszy z dużą prędkością, w tym:

  • Widzenie maszynowe w zastosowaniach przemysłowych
  • Wysoka przepustowość transmisji danych w sieci
  • Obrazowanie w wysokiej rozdzielczości do monitoringu
  • Niskie opóźnienia w grach

Oczekuje się, że masowa produkcja EGPL-T101 rozpocznie się w grudniu 2021 r., aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na innowacyjne, szybkie rozwiązania LAN.


Innodisk