Innodisk DDR5 podnosi poprzeczkę dla stacji roboczych

Firma Innodisk ogłosiła debiut nowej pamięci DDR5 klasy przemysłowej dla stacji roboczych, które są potężnymi komputerami przeznaczonymi do specjalistycznych zastosowań technicznych i naukowych.

Wprowadzenie tej nowej technologii na rynek daje teraz wczesnym użytkownikom szansę zademonstrowania rzeczywistej szybkości i wzrostu wydajności, które obiecano podczas szumu wokół ogłoszenia DDR5 w 2021 roku. Teraz, gdy Innodisk rozpoczyna masową produkcję, nowe technologie, które DDR5 wprowadza, takie jak podwójne grupy banków, odświeżanie tego samego banku, ECC na matrycy i podwójne kanały podrzędne są wykorzystywane w stacjach roboczych, które przesuwają granice szybkości, pojemności i niezawodności w środowiskach profesjonalnych.

Innodisk jest już liderem w branży we wdrażaniu pamięci DDR5 w komputerach stacji roboczych. Jednym z ich klientów, który w znaczący sposób przetestował już DDR5, jest globalna firma, która projektuje i produkuje stacje robocze dla inżynierii, projektowania produktów, architektury, nauki o danych i VFX. Zdecydowali się oni na użycie w swoich stacjach roboczych modułów DDR5 UDIMM 4800MT/s firmy Innodisk o pojemności 32 GB. Te stacje robocze zapewniają idealne dopasowanie do wczesnego wdrożenia DDR5, ponieważ oferują wydajność klasy serwerowej, z zaawansowanymi procesorami i dużą ilością pamięci, w standardowym formacie PC do zastosowań intensywnie korzystających z procesora i pamięci RAM, takich jak grafika, projektowanie 3D i wideo redagowanie.

Klient, którego klienci końcowi obejmują wiele branż, w tym naukową i medyczną, filmową, aplikacje o znaczeniu krytycznym, a także produkcję i projektowanie, mógł skorzystać ze zwiększonej przepustowości DDR5, lepszej wydajności energetycznej i wyższej wydajności pamięci, a także zbudowanych przez nich stacji roboczych z najnowszym i najwyższym standardem w technologii DRAM. Wspomniane wyżej ulepszenia w stosunku do DDR4 pozwolą klientom pracować szybciej i wydajniej, bez martwienia się o utratę danych, dzięki dodatkowej warstwie ochrony poprzez sprawdzanie poziomu IC, którą zapewnia wbudowany moduł ECC DDR5.

Firma Innodisk oferuje obecnie najbardziej wszechstronną gamę przemysłowych rozwiązań DDR5 na rynku, w tym UDIMMSODIMMRDIMMUDIMM ECC i SODIMM ECC. Te moduły pamięci zawierają również inne branżowe funkcje firmy Innodisk, takie jak 30 μ-calowy złoty palec i technologia antysulfuracyjna, która dodaje warstwę ochronną, aby chronić stopy srebra znajdujące się w modułach DRAM. Dodatkowo do próbkowania dostępne są teraz moduły Wide Temperature UDIMM i SODIMM DDR5.


Innodisk