Cognex In-Sight 2800 – połączenie technologii Deep Learning z tradycyjnymi narzędziami wizyjnymi

Automatyzacja w kilka minut bez wymogu doświadczenia w programowaniu.

Firma Cognex Corporation wprowadziła na rynek nowy system wizyjny z serii In-Sight 2800 pozwalający na uruchomienie aplikacji w ciągu zaledwie kilku minut.

?Zastosowanie technologii Deep Learning na linii produkcyjnej nigdy nie było tak proste? – mówi Carl Gerst, wiceprezes wykonawczy ds. produktów i rozwiązań w firmie Cognex. ?System In-Sight 2800 można przeszkolić na podstawie zaledwie kilku obrazów, aby zautomatyzować wszystko, od prostych kontroli typu pass/fail po zaawansowaną klasyfikację i sortowanie – nie jest potrzebny komputer ani programowanie.?

Interfejs EasyBuilder prowadzi krok po kroku przez proces tworzenia aplikacji. Dzięki temu nawet nowi użytkownicy systemu wizyjnego w łatwu sposób skonfigurują każde zadanie. Doświadczeni użytkownicy docenią, jak intuicyjny interfejs In-Sight typu “wskaż i kliknij” upraszcza tworzenie bardziej złożonych aplikacji i zapewnia szybki postęp operacji.

Połączenie technologii Deep Learning i tradycyjnych systemów wizyjnych daje użytkownikom elastyczność w rozwiązywaniu szerokiego zakresu zastosowań inspekcyjnych. Operatorzy po prostu wybierają narzędzie zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższą możliwą dokładność dla danego zadania. Narzędzia mogą być używane pojedynczo do prostych zadań lub połączone w łańcuchy do bardziej złożonych sekwencji logicznych.

Zestaw narzędzi obejmuje również ViDi EL Classify. Używając zaledwie pięciu obrazów, można wytrenować to potężne narzędzie klasyfikujące do identyfikacji i sortowania wad w różnych kategoriach oraz prawidłowego identyfikowania części z odchyleniami. Możliwość klasyfikowania według wielu cech lub właściwości pozwala użytkownikom na rozwiązywanie większej liczby zadań za pomocą jednego rozwiązania wizyjnego.

Nowy system In-Sight 2800 oferuje również szeroką gamę akcesoriów i elementów wymiennych, aby pomóc użytkownikom w szybkim dostosowaniu się do zmian, takich jak nowe części, większa szybkość linii i wyższe standardy jakości.

Więcej informacji o In-Sight 2800 można znaleźć na stronie: http://www.cognex.com/en-pl/in-sight-2800


Cognex