Industrial Thin Client V3 PRO

Industrial Thin Client V3 PRO to urządzenia przeznaczone do aplikacji rozproszonych. Wbudowana przeglądarka WWW zgodna z technologią HTML5 pozwala im pracować jako terminale klienckie w nowoczesnych systemach MES, ERP, SCADA czy własnych autorskich aplikacjach użytkowników. W dobie dążenia do utrzymania struktur IT przedsiębiorstw na najwyższym poziomie i niemal stuprocentowej dostępności dzięki wirtualizacji tych systemów, ITC V3 może być terminalem dla wirtualnych maszyn czy rzeczywistych komputerów dzięki wbudowanym protokołom RDP (Remote Desktop Protocole) i VNC (Virtual Network Computing). Inne dostępne protokoły to Citrix, klient WinCC OA, Sm@rt Server (dla paneli SIMATIC) i klient Sinumerik (obrabiarki CNC). Urządzenie w bardzo łatwy sposób pozwala na skonfigurowanie przez lokalny konfigurator lub zdalnie przez stronę WWW kilku protokołów jednocześnie, dzięki czemu użytkownik z jednego ITC V3 PRO może przełączać się między różnymi skonfigurowanymi serwerami aplikacyjnymi.

Industrial Thin Client V3 PRO posiadają nowoczesny design ze szklanymi, odpornymi na zarysowania, matrycami pojemnościowymi (multitouch). Dostępne są w rozmiarach 15?, 19? z rozdzielczością HD Ready i 22? z rozdzielczością Ful HD. Mechanizmy wbudowane w urządzenie wykrywają proces czyszczenia matrycy, co pozwala na wykonywanie tych czynności podczas pracy systemu. Zaimplementowano również mechanizm wykrywania przypadkowego dotknięcia ekranu przez operatora, co zapobiega nieprawidłowemu wysterowaniu procesu na maszynie.

ITC komunikuje się z komputerem (serwerem) za pomocą sieci Ethernet (1 Gb/s), dzięki czemu zamiast przewodu sygnału wizyjnego (DVI lub DisplayPort) i USB wystarczy tylko jeden przewód połączeniowy Ethernet/LAN, co ułatwia montaż i ewentualne czynności serwisowe w przypadku jego przerwania. Urządzenia są wyposażone w switch 2-portowy (2 x RJ45), co umożliwia łączenie Thin Client nie tylko w strukturę typu gwiazdy, ale również liniową. Wbudowane 4 porty USB pozwalają podłączyć lokalnie klawiaturę i myszkę dla operatorów, jak i czytnik kodów kreskowych, kart inteligentnych (np. RFID) czy pamięć USB w zależności od potrzeb danego stanowiska.

Urządzenia PRO przeznaczone są do montażu poza szafą sterowniczą i posiadają zamkniętą obudowę w pełnym stopniu ochrony IP65. ITC V3 PRO można montować zarówno na stopie mocowanej do podłogi, jak i na ruchomym wysięgniku, co pozwoli operatorowi przesunąć ekran dokładnie w miejsce, w którym najlepiej będzie sterował procesem.

Dla aplikacji, w których poza matrycą dotykową niezbędne są fizyczne lampki i przyciski dostępne są specjalne rozszerzenia pozwalające montować na nich aparaturę pulpitową w praktycznie dowolnej konfiguracji. Mogą to być lampki, przyciski, przełączniki prawo-lewo, przełączniki kluczykowe, przycisk zatrzymania awaryjnego, ale również zewnętrzny port USB czy czytnik kart inteligentnych RFID / Mifare.