Indukcyjny czujnik bezpieczeństwa Varikont L2 o poziomie bezpieczeństwa PLd

Nowa rodzina czujników bezpieczeństwa firmy Pepperl+Fuchs ? wynalazcy indukcyjnego czujnika zbliżeniowego ? obejmuje cztery serie czujników cylindrycznych i prostokątnych w wersji z kablem i z gniazdem. Uzyskały one certyfikat TÜV zgodny z Dyrektywą Maszynową (EN 13849) na poziomie bezpieczeństwa PLd, Cat. 2 i SIL 2. Służą do ochrony maszyn i elementów instalacji oraz do niezawodnego wykrywania położenia w środowiskach przemysłowych. Czujniki indukcyjne o rozszerzonym zakresie temperatur pracy, czujniki o zwiększonej odporności na zaburzenia elektromagnetyczne oraz czujniki z zatwierdzeniem E1 do zastosowań w maszynach mobilnych i pojazdach w obszarach o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa, uzupełniają nową ofertę.

Te czujniki zbliżeniowe nie wymagają specjalnych tarczy kodowych, dzięki czemu mogą współpracować ze standardowymi, metalowymi elementami wykonawczymi. Brak strefy martwej ułatwia ich montaż, bez konieczności przeprowadzania dodatkowych regulacji.

Czujniki są wyposażone w standaryzowane wyjścia OSSD (Output Signal Switching Device) dla sygnałów i diagnostyki, które można podłączyć do modułu bezpieczeństwa lub odpowiedniego panelu sterowania.

Indukcyjne czujniki bezpieczeństwa firmy Pepperl+Fuchs oferują wysokie standardy bezpieczeństwa dzięki zastosowanej elektronice. Dzięki temu, regularne kontrole funkcjonalne są wymagane znacznie rzadziej, a integracja z pętlą bezpieczeństwa jest znacznie łatwiejsza.