GW-7553 ? konwerter Modbus RTU/TCP ? Profibus

Szeroka gama urządzeń firmy ICP DAS w ofercie JM elektronik przeznaczonych do komunikacji w sieciach przemysłowych została rozszerzona o moduł konwertera GW-7553.

Konwerter ten umożliwia urządzeniom typu Master pracującym w sieci Profibus dostęp i komunikację z urządzeniami wykorzystującymi protokół Modbus RTU/ASCII/TCP. Wraz z urządzeniem GW-7553  użytkownik otrzymuje aplikację umożliwiającą ustawianie parametrów pracy urządzenia, konfigurację modułu przez sieć, podgląd aktualnych parametrów pracy urządzenia oraz aktualnego adresu w sieci. Urządzenie jest oparte na procesorze 80186 80MHz oraz zawiera 512kB pamięci Flash, 512kB pamięci SRAM i wbudowany układ watch dog.

Za obsługę interfejsu Profibus wyprowadzonego na złączu D-SUB o dziewięciu pinach, odpowiada kontroler Profichip VPC3+C. Od strony interfejsu Profibus zapewniona jest izolacja do 3000VDC. Konwerter ICP DAS GW-7553 jak zdecydowana większość urządzeń tego producenta przystosowany jest do montażu na szynie DIN oraz pracy w szerokim zakresie temperatur od -25 do 75°C. Do jego zasilania można wykorzystać dowolne napięcie stałe z zakresu 10?30V.