DIP-LCD bezpośrednio wlutowywane

Moduły serii DIP-LCD, bez dodatkowych elementów mocujących, mogą Państwo wbudowywać, a właściwie wlutowywać w układ. Żadne śrubki, listwy połączeniowe ani kable nie są już potrzebne. Nowy sposób zabudowy, podobny do montażu układu scalonego, oferuje nam cały szereg zalet – na przykład małą grubość modułu, co w zestawieniu z wymiarami zewnętrznymi czyni jego wielkość optymalną (61mm*19mm do 68mm*27mm).

Cały moduł mimo użyciapodświetlenia LED jest glęboki tylko na 11 mm. Na razie są oferowane 4 różne wykonania. Trzy z nich to wyświetlacze tekstowe o organizacji 1×8 znaków i wyraźnej czcionce wysokości 11,48mm, oraz 2×16 znaków o wielkości znaków =6,68mm. Od niedawna dostępny jest też kompaktowy wyświetlacz o organizacji 4×20 znaków, z dobrze czytelnymi znakami o wysokości 3,72mm. Wyświetlacze pozostają softwarowo kompatybilne ze sterownikiem HD 44780. Wersja graficzna ma rozdzielczość 122×32 punkty obrazowe i posiada wbudowany kontroler SED 1520.

Wszystkie wyświetlacze rodziny dzięki identyczności wymiarów i rozkładu wyprowadzeń mogą być wymieniane mechanicznie. Są wykonane w nowoczesnej technologii "supertwist" i posiadają regulowane i wyłączane podświetlenie LED o typowym poborze prądu =70mA.