Gotowi na wyzwania Przemysłu 4.0? Oprogramowanie IoT Gateway ? prosty sposób na monitorowanie pracy maszyn

Współczesna produkcja nie może obyć się bez informacji z parku maszyn. Przebieg procesu oraz jego parametry bardzo często uzależnione są od stanu technicznego urządzeń. Informacje te można pozyskać na kilka sposobów. Sposób klasyczny ? poprzez zainstalowanie na maszynie dodatkowego źródła danych, jak czujniki czy mierniki i zbudowanie nowej instalacji. Jest też sposób tańszy i prostszy, który oferuje firma Bosch Rexroth, bazujący na wykorzystaniu tego, co jest już zainstalowane w maszynie.

Oprogramowanie IoT Gateway pozwala łatwo i ekonomicznie pozyskiwać informacje z różnych źródeł na linii produkcyjnej, otwierając maszyny na nowoczesne rozwiązania IT.

Aby monitorować dane na maszynie wystarczy zainstalować oprogramowanie IoT Gateway firmy Bosch Rexroth, które umożliwia łatwe i cykliczne pobieranie danych z napędów, sterowników PLC czy czujników. Zebrane dane, za pomocą różnych protokołów komunikacyjnych, mogą być wysyłane we wskazane miejsce, jak: chmury, bazy danych, systemy MES czy ERP zapewniając przy tym odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Odwiedź stronę dedykowaną IoT Gateway

Ściągnij demo oprogramowania IoT Gateway i przetestuj!

Obejrzyj filmy instruktarzowe o IoT Gateway