Firmy Emerson, Honeywell, Invensys wśród wyróżnionych w 2004 r.

9 czerwca 2004 r.

Znane przedsiębiorstwo analiz przemysłowych Frost&Sullivan z San Antonio ogłosiło ostatnio listę 36 zwycięzców w prestiżowym rankingu ?Wspaniali w Technice Przemysłowej 2004? w dziedzinie automatyki i sterowań w przemyśle.

  • Emerson Process Management otrzymała dwa tytuły: zwycięzca w dziedzinie automatyki i sterowań na przestrzeni lat oraz tytuł najlepszej firmy roku w tej branży. Prezes korporacji Emerson pan John Berra ujawnił myśl przewodnią drogi do tego sukcesu mówiąc, że prawdziwa innowacja lub wizja nie może powstać na drodze czysto rynkowych rozważań. Dał przykład, że wiele lat temu wyśmiano by każdego, kto chciałby oferować 4 dolary za wypicie filiżanki kawy, słuchając jednocześnie piosenek w wykonaniu Billie Holidaya, jednak sukces Starbucks dowiódł, że taka wizja była prawidłowa. I dodał: ? Nabywca nie może ci powiedzieć, co masz zrobić, on jedynie może powiedzieć, co mu nie odpowiada.
  • Honeywell otrzymał wyróżnienie jako lider (Customer Value Leadership Award ? CVLA) w automatyzacji przemysłu farmaceutycznego. Wyróżnienie zostało mu przyznane w dowód uznania dla działań serwisowych i zintegrowanych rozwiązań zawierającychsystem Enterprise Building Integrator ułatwiający zarządzanie oraz system zarządzania procesem wytwarzania (MES ? Manufacturing Execution System), które podnoszą wartość posiadanych przez nabywcę systemów. Dzięki połączeniu dobrej praktyki z jakością oraz dostosowaniem do życzeń produkt o nazwie Honeywell Pharmaceutical Solutions pozwala użytkownikom minimalizować ryzyko, zwiększać przepustowość, obniżać koszty produkcji, a także skracać czas opracowania i wprowadzenia nowego wyrobu na rynek.
  • Invensys także otrzymał dwa wyróżnienia: za nową technikę regulacji w przemyśle dla produktu architektura ArchestrA, zaś uzupełniające oprogramowanie Wonderware otrzymało tytuł lidera użytkowników (CVLA). Odbierając wyróżnienia przyznane firmie Invensys, Mike Bradley, prezes oddziałów firmy Wonderware i ArchestrA, powiedział, że wyróżnienie przez Frost&Sullivan było wielkim dowodem uznania dla wysiłku firmy, która kosztem 80 millionów dolarów i 5 lat pracy wytworzyła system ArchestrA. Teraz, po upływie roku od wprowadzenia tego produktu na rynek, działa on w ponad 100 obiektach. Wyróżnienie dla oprogramowania Wonderware jest uznaniem za konsekwentne przysparzanie korzyści nabywcom w ich przedsiębiorstwach. Frost&Sullivan zaznaczył też, że nabywcy oprogramowania Wonderware w 90-95% deklarowali w ankietach swoje zadowolenie, przy czym okazało się, że to oprogramowanie pomogło im zredukować koszty w granicach od 30 do 70%.