Firmowy gaz pod kontrolą

    BP Gas wprowadził na rynek InteliGAS – system telemetryczny dedykowany dla firm. Rozwiązanie służy do pomiaru zużycia gazu w zbiornikach LPG. Łączy w sobie system mierzący stan gazu w zbiornikach (IMR – Integrated meter reading) z obsługą klienta i serwisem technicznym oferowanym przez BP Gas. Zaletą jest możliwość sprawdzenia poziomu gazu w zbiornikach w trybie on-line – wszędzie tam, gdzie działa Internet. Firmy decydują się na instalowanie zbiorników gazu płynnego między innymi ze względu na finansowanie kosztów instalacji zbiornikowej przez dostawcę gazu, pewność ciągłości dostaw, wliczone w cenę całodobowe wsparcie techniczne oraz krótki okres inwestycyjny.  
    Gaz płynny wykorzystywany jest w bardzo wielu gałęziach przemysłu, na przykład w budownictwie do wytwarzania prefabrykatów, w hutnictwie do cięcia i wytopu metali, w przemyśle spożywczym jako źródło zasilania (m.in. w piekarniach, cukierniach, przy produkcji wędlin). Stosowany jest też w procesach obróbki cieplnej metali itp. Jako alternatywne źródło energii, gaz płynny dobrze sprawdza się w ogrzewaniu hal, pomieszczeń wielkopowierzchniowych, magazynów i innych. 
    Cały system można zainstalować bez konieczności wstrzymywania dostaw gazu czy wprowadzania dodatkowych przeróbek, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia płynnego działania firmy. W ramach systemu oferowana jest kompleksowa usługa wsparcia i utrzymania, która zapewnia Klientowi ciągły dostęp do terminowo zbieranych z obiektów danych. InteliGAS oprócz danych pomiarowych pozwala na przesyłanie informacji diagnostycznych dotyczących własnego stanu, jak również stanu urządzeń radiowych. Te dane pozwalają na natychmiastową reakcję serwisu i zapewniają jednocześnie klientowi nieprzerwany dostęp do informacji. Kompleksowość tego opracowanego w Polsce rozwiązania zainteresowała również inne kraje europejskie, w których działa BP Gas.
    Decydując się na zainstalowanie systemu InteliGAS w pakiecie Plus, klient – w każdym miejscu, w którym jest dostęp do Internetu – może sprawdzić, jaki poziom gazu jest aktualnie w każdym ze zbiorników.
    Dostęp do tych danych ma 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, logując się za pomocą indywidualnego loginu i hasła dostępu na stronie www.inteligas.pl.