Firma fleXstructures GmbH została zwycięzcą konkursu o nagrodę ROBOTICS AWARD 2017

Werdykt jury brzmi: firma fleXstructures GmbH (Kaiserlautern, Niemcy) została zwycięzcą konkursu o nagrodę ROBOTICS AWARD 2017 i otrzymała ją wraz ze wszystkimi należnymi honorami. Zwycięska firma – dość młode przedsiębiorstwo – zrobiła wrażenie na jury swoim rozwiązaniem inteligentnego oprogramowania.  Przy okazji targów HANNOVER MESSE (wiodących światowych targów z branży technologii przemysłowej) upragnioną nagrodę ROBOTICS AWARD w dziedzinie robotyki stosowanej uroczyście wręczyła przedstawicielom firmy fleXstructures, w imieniu ministra Olafa Lies’a – oficjalnego patrona konkursu, pani Daniela Behrens – sekretarz stanu w ministerstwie gospodarki, pracy i transportu Dolnej Saksonii.

Zwycięskim produktem jest oprogramowanie IPS ROBOT OPTIMIZATION, zgłoszone do konkursu przez firmę fleXstructures GmbH. Rozwiązanie to ilustruje rozległy potencjał zaawansowanej technologii symulacji w zastosowaniach przemysłowych. Podstawowym przeznaczeniem tego rozwiązania jest pomoc producentom z branży motoryzacyjnej w uzyskaniu przewagi konkurencyjnej, poprzez szybsze i bardziej elastyczne programowanie i uruchamianie cel robotów w fabrykach. Poprzez symulowanie milionów możliwych kombinacji ścieżek ruchu robota oprogramowanie IPS ROBOT OPTIMIZATION koordynuje te ścieżki i sekwencje ruchu dla wielu robotów, w celu maksymalizacji efektywności i uniknięcia kolizji. Symulacje te ponadto optymalizują ścieżki ruchu, aby zapewnić maksymalny okres użytkowania dla elastycznych węży i przewodów, podłączonych do robota. 
Drugie miejsce w konkursie zajęła firma Mayser GmbH & Co. KG za swój ultradźwiękowy system bezpieczeństwa pracy z maszynami, przeznaczony do ochrony personelu współpracującego z robotami.
Trzecie miejsce w konkursie zajęła firma eta|opt GmbH za swój generator próżni, przeznaczony do zastosowań w robotyce przemysłowej. Urządzenie to nie wymaga podłączenia do żadnej instalacji sprężonego powietrza, zamiast niej wykorzystuje pompę próżniową z mieszkiem.
Źródło: Deutsche Messe AG