Firma Cognex przedstawia nowy profiler laserowy umożliwiający dokładną weryfikację wymiarów elementu


Nowy profiler laserowy, jak podaje producent, to najbardziej dokładne urządzenie pomiarowe na rynku.
Firma Cognex, światowy lider w dziedzinie systemów wizyjnych, zaprezentowała In-SIght Laser Profiler, prosty w obsłudze system pomiarowy do weryfikacji wymiarów elementów i części maszynowych. W połączeniu z intuicyjnym interfejsem EasyBuilder, łatwym wykrywaniem obiektów oraz narzędziami wizyjnymi nowe rozwiązanie umożliwia skuteczne i niezawodne uzyskiwanie pomiarów wysokości, szerokości, położenia oraz kąta. Pozwala to na przewidywanie ewentualnych usterek na liniach produkcyjnych. 
Weryfikacja części maszynowych jest wykorzystywana w wielu gałęziach przemysłu, jak automotive, elektronika użytkowa, przemyśle produktów spożywczych i napojów. Tylko w ten sposób możemy potwierdzić, że wymagane elementy odpowiadają polom tolerancji, w jaką zostały wyprodukowane. Nawet nieznaczne różnice w wymiarach mogą mieć negatywny wpływ na jakość produkcji, bezpieczeństwo konsumentów oraz w konsekwencji na pozycję marki. Rozwiązania Cognex identyfikują te problemy, zanim końcowy produkt dotrze do klienta.
?Nasi klienci domagali się prostego w obsłudze laserowego profilera? twierdzi Joerg Kuechen, starszy wiceprezes ds. systemów wizyjnych w Cognex. ?Profiler łączy w sobie prosty interfest użytkownika, oraz kontroler wizyjnyVC200, dając użytkownikowi dokładność i niezawodność laserowych czujników przemieszczenia 3D. Każdy, kto korzystał z naszego dwuwymiarowego profilera, z łatwością skonfiguruje i uruchomi nasz najnowszy produkt?. 
Dzięki prostej konfiguracji aplikacji w interfejsie urządzenia, nowy system jest łatwiejszy w obsłudze w porównaniu do innych laserowych profilerów dostępnych na rynku. Nowy profiler dodatkowo pozwala na monitorowanie parametrów produkcji z dowolnego miejsca w fabryce, za pomocą laptopa, tabletu lub smartfonu. 
O COGNEX
Firma Cognex Corporation projektuje, rozwija, produkuje i wprowadza na rynek systemy związane z widzeniem maszynowym – czyli urządzenia, które potrafią "widzieć?. Systemy te używane są na cały świecie w wielu aplikacjach identyfikacyjnych, inspekcyjnych i naprowadzających, które związane są z procesem produkcji i dystrybucji.
Cognex jest Liderem w systemach wizyjnych i dostarcza ponad milion gotowych rozwiązań przekładających się na 4 mld dolarów skumulowanego przychodu, od momentu założenia formy w 1981 roku. Centrala firmy mieści się w Natick, w amerykańskim stanie Massachusetts, zaś przedstawicielstwa regionalne firmy znajdują się w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie i Azji.