Fiat Auto Poland inwestuje w badania i rozwój

  Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk (INE PAN) opublikował Raport o Największych Inwestorach w Badania i Rozwój w Polsce w 2012 roku. W tym prestiżowym rankingu Fiat Auto Poland zdecydowanie zajął pierwsze miejsce przed Grupą Bumar i Asseco Poland:
  1.    Fiat Auto Poland    –    291 890 000 zł
  2.    GrupaBUMAR       –   133 818 000 zł
  3.    ASSECO Poland    –   114 041 000 zł.

  Raport opracowany przez Sieć Naukową MSN INE PAN obejmuje 795 przedsiębiorstw i jest to jedyne takie zestawienie/opracowanie w Polsce.

  Fiat Auto Poland przewodzi w tym Rankingu przez ostatnie cztery lata. Inwestycje w badania i rozwój stanowią w Fiat Auto Poland bardzo ważny czynnik wzrostu konkurencyjności i jakości produkowanych w tyskiej fabryce Fiata samochodów, obniżeniu kosztów produkcji i świadczonych usług w obszarze handlu. Zakład w Tychach to największa fabryka w Grupie Fiata w Europie. W ostatnich pięciu latach w tyskim zakładzie Fiata została uruchomiona produkcja czterech nowych modeli samochodów: Fiat 500; Abarth 500; Ford KA i Lancia Ypsilon.

  Zakład w Tychach zalicza się do najlepszych w światowym przemyśle samochodowym (szczyci się certyfikatem SILVER LEVEL i posiada prawo do prestiżowego tytułu przedsiębiorstw ?World Class Manufacturing", tj. posiadających i stosujących najlepsze i najskuteczniejsze metody zarządzania systemem produkcyjnym w skali światowej – otrzymanym od zagranicznych audytorów).

  Fiat Auto Poland stale współpracuje z najlepszymi uczelniami technicznymi w kraju: Politechniką Warszawską; Politechniką Śląską i Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.
  Źródło: Fiat Auto Polska