FANUC Polska zaprasza na DNI OTWARTE

Polski oddział firmy FANUC zaprasza na rozpoczynającą się właśnie trzecią edycję Dni Otwartych FANUC. Impreza organizowana jest we wrocławskim Centrum Robotyzacji przede wszystkim z myślą o polskich klientach, przedstawicielach sektora akademickiego i wszystkich entuzjastach nowoczesnych technologii. Tematem przewodnim wydarzenia jest prezentacja najnowszych  możliwości obróbki plastycznej blach, a w szczególności ich gięcia, zgrzewania i spawania. Podczas dwudniowego spotkania (20 i 21 maja br.)będzie można zobaczyć jak inteligentne maszyny sprawdzają się podczas pracy, wysłuchać prezentacji przygotowanych przez organizatorów – inżynierów firmy FANUC Polska oraz jej wybranych partnerów – oraz uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące zastosowania nowoczesnej technologii w codziennej produkcji.

FANUC istnieje w Polsce od 2007r. Jako wiodący na świecie producent technologii CNC oraz robotyki oferuje polskim przedsiębiorcom dostęp do najnowocześniejszych technologii produkcji tj. robotów przemysłowych, sterowań CNC, laserowów Co2 oraz niedoścignionych pod względem precyzji i niezawodności maszyn: FANUC Robodrill, FANUC Robocut, FANUC Roboshot. Rozwiązania firmy FANUC, szeroko stosowane na całym świecie, pozwalają na zwiększanie opłacalności produkcji oraz wzmacnienie przewagi konkurencyjnej  przedsiębiorstw z różnych branż.

Polska jest obecnie jednym z najmniej zrobotyzowanych krajów na świecie, dlatego firma FANUC Polska podjęła decyzję o realizacji programu działań edukacyjnych skierowanych do przedsiebiorców z sektora produkcji. Dni Otwarte to jedna z form przybliżania inteligentnych maszyn i korzyści wynikających z zastosowania nowoczesnych technologii w produkcji przemysłowej.

Konrad Grohs, prezes FANUC Polska zapraszając na odbywające się podczas dwóch najbliższych dni wydarzenie podkreśla: „FANUC to firma przyjazna przedsiębiorcom dlatego staramy się sprawnie reagować na pojawiające się potrzeby rynkowe. Obróbka plastyczna blach to wyjątkowy sektor. Z jednej strony poddawany jest silnej presji konkurencyjnej, co wymaga od producentów ciągłego obniżania kosztów. Z drugiej natomiast podlega wyśrubowanym wymogom w zakresie norm bezpieczeństwa. Zrobotyzowane aplikacje spawalniczne to znakomite rozwiązanie w aktualnej sytuacji rynkowej. Dziś we Wrocławiu zamierzamy pokazać w jaki sposób najnowsza technologia może pomóc spełnić wysokie wymagania w tym zakresie i skutecznie wspierać produkcję“.