FANUC CR 15iA

FANUC CR-15iA to najnowszy robot współpracujący marki FANUC o udźwigu 15 kg i zasięgu 1441 mm. Robot nie wymaga użycia systemów bezpieczeństwa w postaci kurtyn lub wygrodzeń, które są niezbędne w przypadku tradycyjnych robotów. O wyjątkowej wrażliwości robota w kontakcie z człowiekiem, a zarazem jego funkcjonalności decydują innowacyjne funkcje, spełniające normy ISO 10218-1:2011 i EN ISO 13849-1:2008 (Kategoria 3, PL=d), co potwierdza certyfikat TÜV:

GŁÓWNE CECHY NOWEGO ZIELONEGO ROBOTA FANUC CR-15iA

  • Funkcja ?Contact Stop? – sprawia, że w momencie, kiedy robot dotknie człowieka podczas pracy, natychmiast się zatrzyma. Proces zatrzymania robota odbywa się niezwykle szybko. Jest to przełom w porównaniu do klasycznych robotów, które z uwagi na znacznie mniejszą wrażliwość nie mogły zbliżać się do człowieka.
  • Funkcja ?Push to Escape? ? umożliwia operatorowi odsunięcie robota w dowolnym kierunku. Robot może zostać przesunięty na osi J1 lub J2. Robot, który w elastyczny sposób wykonuje wszelkie polecenia operatora w czasie rzeczywistym, uczy się
    i usuwa na bok w momencie, kiedy nie jest potrzebny lub mógłby stwarzać dyskomfort operatora w pełni zasługuje na miano asystenta.
  • Funkcja ?Retract Motion? – robot wykryje, jeśli podczas odkładania detali na jego drodze pojawi się przeszkoda. Cofnie się, dzięki czemu operator uniknie zakleszczenia dłoni bądź stopy
  • Ochrona przed zakleszczeniem – Dzięki zmianie koperty pracy, robot układa swoje przeguby w sposób uniemożliwiający zakleszczenie kończyn operatora pomiędzy elementami ramienia robota. Dodatkowo wprowadzono wiele zabezpieczeń uniemożliwiających zatrzaśnięcie rąk, czy palców współpracującego z robotem człowieka.
  • W zależności od potrzeb, robot CR-15iA może być wyposażony w szereg opcji programowania i sprzętu dostępnego dla tradycyjnych robotów FANUC. Mogą to być standardowe przemysłowe urządzenia peryferyjne, jak również czujniki wizyjne. Na przykład, iRVision, czyli zintegrowany system wizyjny firmy FANUC może zostać łatwo uruchomiony w trybie 2D/3D. Robot wyposażony w system wizyjny 3D, może z łatwością lokalizować przedmioty w przestrzeni trójwymiarowej, pobierać losowo ułożone części i podawać je operatorowi.
  • Robot współpracuje z oprogramowaniem symulacyjnym ROBOGUIDE umożliwiającym przewidywanie osiągów i wykonalności zadań przez robota
  • Powtarzalność robota wynosi ?0,02