Eplan świętuje 30-lecie działalności

Eplan świętuje 30-lecie działalności: 1984 – 2014
Po otwarciu trzech nowych filii w Japonii, RPA i Turcji, wszystko wskazuje na ekspansję działalności firmy Eplan. Na targach Hannover Messe świętuje ona obecnie 30-lecie swojego powstania. Ponad 40,000 klientów, ponad 100,000 instalacji w ponad 50 krajach oraz ponad 700 zatrudnionych – to dane świadczące o sukcesie firmy, która rozpoczynała działalność w 1984 roku jako trzyosobowy sklep. -Eplan posiada obecnie pozycję firmy globalnej i widzę przed nami szerokie możliwości rozwoju na rynkach na całym świecie – powiedział Maximilian Brandl, prezes Eplan.
– Dostarczamy rozwiązania CAE na całym świecie – mówi Maximilian Brandl, prezes Eplan. –Eplan posiada obecnie pozycję firmy globalnej i widzę przed nami szerokie możliwości rozwoju na rynkach na całym świecie. Eplan, największy dostawca oprogramowania CAE jest już obecny w ponad 50 krajach. Planuje zwiększyć ekspansję na rozwijających się rynkach w USA, Chinach, Indiach i Japonii. Trafne czasowo inwestycje w zakresie doradztwa zapewniały dotychczas ciągły rozwój firmy. Usługi profesjonalne, w tym doradztwo, wdrożenia i wsparcie techniczne stanowią obecnie znaczącą część dochodu firmy. A poprzeczkę dla wzrostu zawieszono dość wysoko; Eplan chciałby osiągnąć dwucyfrowy wzrost również w 2014 roku oraz stworzyć ponad 100 kolejnych miejsc pracy.
Zobowiązanie w zakresie oprogramowania i inżynierii
Friedhelm Loh Group, grupa firm do której należy Eplan, również dokonuje dużych inwestycji w oprogramowanie i inżynierię. Cideon, integrator systemów SAP i sprzedawca produktów firmy Autodesk posiadający około 500 pracowników, dołączył do grupy we wrześniu 2013 roku. – Inżynieria mechaniczna i elektryczna integruje się obecnie z mechatroniką – powiedział Friedhelm Loh, właściciel Friedhelm Loh Group i wyjaśnia wizję grupy. – Co do zasady, scenariusze projektu Industry 4.0 wymagają wielu elementów, od oprogramowania po interfejsy na drodze do osiągnięcia automatyzacji.» Friedhelm Loh zainwestował w firmę Eplan jeszcze w 1986 roku (nosiła wtedy nazwę Wiechers & Partner), gdyż jako pierwszy dostrzegł jej potencjał. Obecnie prowadzi grupę w kierunku optymalizacji łańcuchów wartości: »Klienci oczekują od nas potencjalnych udoskonaleń i oszczędności, a to jesteśmy w stanie osiągnąć w ramach projektu Industry 4.0. W tym kontekście, silna sieć serwisowa Eplan, Cideon, Rittal i Kiesling stanowi doskonałą podstawę pozwalającą zwiększyć wartość dodaną naszym klientom.
 – Klienci oczekują od nas potencjalnych udoskonaleń i oszczędności, a to jesteśmy w stanie osiągnąć w ramach projektu Industry 4.0 – powiedział Friedhelm Loh, właściciel i prezes Friedhelm Loh Group.
Kolejne innowacje
Proces rozpoczęty w 1984 roku zastąpieniem papieru i atramentu przez komputer PC i oprogramowanie, jest obecnie kontynuowany: firma Eplan była i pozostaje prekursorem w zakresie optymalizacji procesów inżynieryjnych. Eksperci z Eplan opracowali pionierską technologię wprowadzając Eplan Engineering Center oraz automatyczną konfigurację dokumentacji maszyn bazującą na konstrukcji modułowej. A dzięki spójnej Platformie Eplan, klienci działający w obszarach inżynierii maszyn i instalacji, motoryzacji, transportu, mechatroniki, automatyki, a nawet technologii medycznych i energetycznych również mogą osiągnąć korzyści wynikające ze zwiększonej efektywności procesu projektowania dzięki standaryzowanym procedurom, automatyzacji procesów i ciągłości przepływu pracy.