ENERGETAB 2009 za nami

W czwartek 17 września zakończyły się organizowane w Bielsku?Białej największe w branży elektroenergetycznej międzynarodowe targi ENEREGTAB 2009.
Jak zwykle na tych targach nie zawiedli zwiedzający, którzy bardzo licznie przybyli z Polski a także zagranicy, aby zapoznać się z ofertą ponad 600 wystawców. Jak co roku pokazali oni swoje najnowsze produkty, licząc na zainteresowanie energetyki, która zapowiada znaczące inwestycje i modernizacje nierzadko mocno już wyeksploatowanych urządzeń.
Zaprezentowanych zostało nadto bardzo wiele najnowocześniejszych aparatów i urządzeń znajdujących zastosowanie nie tylko w energetyce zawodowej ale w wielu innych dziedzinach przemysłu, jak aparatura pomiarowa, urządzenia automatyki, sterowania czy monitoringu, systemy informatyczne i transmisji danych. Widać było, jak wielką wagę przykładają firmy do stosowania efektywnych energetycznie technologii i pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł. Uwagę zwiedzających przykuwały np. półprzewodnikowe źródła światła a nawet oświetlenie drogowe wykorzystujące diody LED.

Dieter Franzmeier, Szef Sprzedaży Regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz Dorota Czech, Marketing Manager Phoenix Contact
Spośród 54 wyrobów zgłoszonych do konkursu targowego na najbardziej wyróżniający się produkt, puchar Ministra Gospodarki uzyskał Instytut Automatyki Systemów Energetycznychvz Wrocławia za ?Kompleksowy system automatyki nowej generacji?. Z pełną listą wyróżnionych produktów można zapoznać się na stronie ? www.energetab.pl.
Targom towarzyszyły liczne prezentacje promocyjne i spotkania z kluczowymi klientami organizowane przez poszczególnych wystawców a także konferencje prasowe: jedna zorganizowana przez TAURON Polska Energia S.A. ? Partnera Generalnego targów oraz druga ? zwołana przez Patrona Honorowego ENERGETAB 2009 – Prezesa SEP, z okazji obchodów 90-lecia tego Stowarzyszenia.

Dobra aura i zrealizowane w ostatnich dwóch latach inwestycje drogowe, umożliwiające dotarcie z dwóch stron do obszernych parkingów zdecydowanie poprawiły sprawność dojazdu do ZIAD-u. Nadto trwający montaż dźwigarów dachowych wznoszonej obok wielofunkcyjnej hali przekonały, że wyrażane w ubiegłych latach obietnice poprawy warunków ekspozycyjnych w Bielsku były prawdziwe. Dlatego też wielu wystawców wyraziło swoje zainteresowanie możliwością zaprezentowania się w przyszłym roku już w nowej hali.
Organizatorzy ENERGETAB 2010 zapraszają do Bielska?Białej w dniach 14-16 września 2010 r.