Endress+Hauser Polska rośnie w siłę

  Szwajcarska Grupa Endress+Hauser umacnia swoją pozycję w Europie Wschodniej. Pracownicy polskiego ośrodka sprzedaży niedawno wprowadzili się do własnego budynku biurowego we Wrocławiu. Firma zainwestowała w ten projekt 4,5 miliona euro.
  Prezes Andrzej Frosztęga podkreślił podczas ceremonii otwarcia, jak bardzo jest zadowolony z faktu,że Endress+Hauser Polska może kontynuować pracę i rozwój we własnym budynku biurowym. – Budynek jest „skrojony” na nasze potrzeby, co pozwala nam optymalizować procesy robocze, a klientom oferować wartość dodaną – mówi Andrzej Frosztęga. Oprócz pomieszczeń biurowych, magazynowych i serwisowych oraz kantyny, w budynku znajduje się laboratorium działu rozwiązań systemowych oraz sale konferencyjne mogące pomieścić do 120 osób.
  W biurowcu taki sam nacisk został położony na funkcjonalność, jak i na estetykę budynku. Wzniesiony w przeciągu 10 miesięcy, trzypoziomowy budynek ma 2400 m2 powierzchni użytkowej. Nowoczesne, jasne i przestronne biura przygotowane są na 85 miejsc pracy; obecnie pracuje tu 45 pracowników. Opcje rozbudowy budynku w przyszłości były wzięte pod uwagę już w fazie projektowania. – Ta możliwość sprawia, że jesteśmy przygotowani i otwarci na dalszy rozwój i nowe wyzwania – dodaje Andrzej Frosztęga.
  Zwracając się do licznie zgromadzonych gości ze świata polityki i biznesu, Klaus Endress, prezes Grupy Endress+Hauser, podkreślił wieloletnie zaangażowanie i poświęcenie pracowników polskiego ośrodka sprzedaży, które przekłada się na jego bardzo dobre wyniki.
  Nowy budynek usytuowany jest w północnej części Wrocławia, w sercu przemysłowego centrum kraju. Endress+Hauser Polska istnieje na rynku od roku 1995 i oprócz Centrali we Wrocławiu, posiada 10 biur regionalnych w: Szczecinie, Gdańsku, Białymstoku, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Bydgoszczy, Gliwicach, Krakowie i Rzeszowie oraz 5 biur serwisowych. Ponad 60 pracowników jest do dyspozycji klienta na terenie całego kraju.
  Grupa Endress+Hauser
  Endress+Hauser jest czołowym światowym producentem aparatury kontrolno-pomiarowej dla wszystkich gałęzi inżynierii przemysłowej, dostawcą usług i kompletnych rozwiązań automatyki procesów przemysłowych. W roku 2009 wartość sprzedaży towarów i usług Grupy Endress+Hauser na całym świecie przekroczyła 1,1 mld EUR. W tym samym roku Grupa zatrudniała ponad 8400 pracowników.
  Produkty
  Endress+Hauser jest producentem przyrządów dla inżynierii przemysłowej do pomiaru poziomu, przepływu, ciśnienia i temperatury, do analizy fizykochemicznej cieczy i do archiwizacji danych pomiarowych.
  Endress+Hauser dostarcza systemy automatyki, usługi i rozwiązania, które są wykorzystywane w automatyzacji procesów technologicznych, w logistyce, w zarządzaniu składami magazynowymi i podatkowymi oraz w telemetrii. Produkty Endress+Hauser wyznaczają standardy techniczne i jakościowe oraz posiadają setki tysięcy zadowolonych użytkowników na całym świecie.
  Branże przemysłu
  Klienci Endress+Hauser reprezentują wszystkie branże przemysłu, przy czym najliczniejszą grupę stanowią Klienci wywodzący się z branży chemicznej/petrochemicznej, spożywczej, wodno-ściekowej, papierniczej, farmaceutycznej, hutniczej, rafineryjnej, produkcji energii cieplnej i elektrycznej, w tym również ze źródeł odnawialnych, wydobycia i przetwórstwa kruszyw oraz minerałów. Endress+Hauser wspiera Klientów w optymalizacji procesów produkcyjnych ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo, niezawodność, efektywność ekonomiczną i ochronę środowiska.
  Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na stronę internetową http://www.pl.endress.com
  Kontakt
  Endress+Hauser Polska sp. z o. o.
  ul. Wołowska 11
  51-116 Wrocław
  tel. 71 773 00 00
  fax. 71 773 00 60
  email: info@pl.endress.com