Emerson wprowadza technologię ?Smart Wireless? ? inteligentnej sieci bezprzewodowej

W Bolonii, we Włoszech 10 i 11 stycznia br. odbyła się konferencja prasowa firmy Emerson Process Management, na którą zaproszony został przedstawiciel czasopisma Control Engineering Polska. W imieniu redakcji wybrała się tam redaktor naczelna Hanna Tylicka.

Firma ogłosiła wprowadzenie na rynek systemu najnowszych bezprzewodowych czujników, które mają umożliwić producentom przemysłowym usprawnienie wykorzystania podstawowych aplikacji automatyki, dzięki znacznemu zwiększeniu niezawodności ich funkcjonowania oraz poprawie osiągów i parametrów pracy.

System ten opracowano z myślą o zautomatyzowaniu obsługi aktywów i urządzeń, które nie były dotychczas obsługiwane przez elementy automatyki, głównie ze względu na bariery fizyczne lub ekonomiczne.

Nowy system bezprzewodowy przyczynia się zatem do poszerzenia możliwości bieżącego monitoringu procesu przemysłowego i urządzeń w zakładzie oraz usprawnienia zarządzania wszystkimi aktywami zarówno w przedsiębiorstwach nowo budowanych, jak i już istniejących.

Pakiet systemowy to najnowsza technologia samoorganizującej się sieci bezprzewodowej oraz zestaw odpowiednich łączników ? gatewayów, umożliwiających połączenie tworzonej sieci z infrastrukturą systemów przewodowych, wykorzystujących przekaźnikipomiarowe Rosemount, w połączeniu z oprogramowaniem inteligentnego zarządzania urządzeniami ? pakietem AMS Suite.

Przedstawiciele firmy Emerson przekonują, że oferowane przez nich rozwiązanie było testowane przez trzy lata przez różnych wybranych użytkowników, którzy w swoich opiniach podkreślali 99,9% niezawodność funkcjonowania sieci oraz ponad 90% zmniejszenie wydatków związanych z jej instalacją i wdrożeniem.

Pełna relacja z konferencji ? w kwietniowym wydaniu Control Engineering Polska.