Apriso i Encon podpisują umowę partnerską

Apriso, amerykański producent i dostawca systemów informatycznych klasy MES z własnym centrum badawczo-rozwojowym w Krakowie nawiązał strategiczne partnerstwo z Encon, dostawcą systemów sterowania i automatyki z Wrocławia i planuje dalszy rozwój sieci partnerów.

Współpraca z Encon obejmuje sprzedaż systemu FlexNet firmy Apriso oraz prowadzenie kompleksowych wdrożeń: od opracowywania koncepcji i realizacji projektu po uruchomienie i nadzór nad eksploatacją systemu. ? Chcemy maksymalnie wykorzystać potencjały naszych firm. Posiadamy nowoczesne rozwiązania bazujące na aplikacjach Manufacturing Execution System. Mamy też wiedzę i doświadczenie we wdrażaniu i integracji systemów informatycznych z automatyką przemysłową oraz silną bazę developerską i inżynierską ? wyjaśniają Dariusz Kudzia oraz Marek Marcinkowski, prezes Encon.

Współpraca pozwoli także na dalsze umocnienie pozycji obu firm na polskim rynku systemów MES, który wchodzi w fazę szybkiego rozwoju.

Encon, firma działająca zarówno w kraju, jak i za granicą w zakresie dedykowanych systemów sterowania i automatyki oraz MES. Została wydzielona w 2005 roku z IKS-NET działającej od 1993 roku i przejęła wszystkie zadania z dziedziny automatyki. W ostatnim roku w Polsce firma zaprojektowała, zrealizowała i uruchomiła kilka dużych systemów, m.in. systemy sterowania procesami produkcji w cukrowniach.

Encon jest również autoryzowanym przez firmę SIEMENS ośrodkiem szkoleniowym, kształcącym inżynierów automatyki zgodnie ze standardami tej korporacji. Wspólnie z innym partnerem ? firmą Köster Systemtechnik dostarcza kompleksowe systemy dydaktyczne dla edukacji z zakresu automatyki.

Apriso, korporacja założona w 1992 r., z siedzibą w Long Beach, Kalifornii. Należy dziś do 100 największych firm IT na świecie.