Emerson Network Power nakreśla strategieoptymalizacji akumulatorów

  Emerson Network Power opublikował białą księgę określającą procedury testowe i strategie konserwacji mające na celu optymalizację wydajności i okresu eksploatacji baterii akumulatorów w systemach zasilania DC działających w środowiskach infrastruktury o znaczeniu krytycznym.

  Dokument „Usługi optymalizacji baterii akumulatorów: instrukcja jak optymalizować utrzymanie baterii akumulatorów” zawiera sugestie dotyczące dynamicznych i dostosowanych do potrzeb klienta technik testowania akumulatorów stosowanych podczas pełnego okresu eksploatacji akumulatorów, pozwalających na opracowanie zoptymalizowanego, opartego na warunkach pracy programu konserwacji. Jak mówi dokument, prawidłowo realizowany program może w znacznym stopniu zwiększyć niezawodność akumulatorów i zmniejszyć koszty inwestycji w nowe.

  To podejście stanowi połączenie tradycyjnego rozładowania kontrolnego z nowo opracowanymi testami rezystancji wewnętrznej, co ma na celu oceną stanu akumulatorów oraz wpływy różnych czynników, takich jak typ akumulatora, jego wiek, cykl rozładowań czy temperatura otoczenia. Taka ocena pozwoli opracować dalsze etapy programu konserwacji dostosowane do wieku i stanu akumulatora, jak również wymagań klienta, budżetu oraz krytyczności miejsca pracy. Kompleksowy program pozwala zidentyfikować potencjalne problemy z akumulatorami zanim staną się one krytyczne.
   
  „Właściwy poziom inwestycji w testowanie i analizę akumulatorów powinien zależeć od wielu zmiennych czynników, takich jak wiek akumulatorów, ich pojemność czy krytyczności obciążenia” – mówi Anders Eriksson, dyrektor ds. usług zarządzania produktami w jednostce organizacyjnej Energy Systems spółki Emerson Network Power na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. „Wielu klientów przeznacza na konserwacje więcej środków niż to konieczne , szczególnie na początku okresu eksploatacji akumulatorów, ponieważ nie biorą oni pod uwagę tych zmiennych czynników i dlatego wykonują te same testy przez cały okres eksploatacji akumulatora.”

  Link do białej księgi