APS zmodernizuje układy zasilania na warszawskim lotnisku

    Spółka Automatyka Pomiary Sterowanie podpisała umowę z firmą Porty Lotnicze na modernizację elementów układu zasilania warszawskiego lotniska Okęcie. To już druga ważna umowa białostockiej firmy zawarta w ciągu pół roku.

    APS ma, zgodnie z warunkami umowy, do końca drugiego kwartału 2014 r. wymienić UPS, czyli zasilacz zapewniający bezprzerwowe zasilanie dla najważniejszych odbiorników energii elektrycznej obiektu w jednej ze stacji Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie. Poza tym firma ma rozbudować rozdzielnię niskiego napięcia.

    Dokładna wartość kontraktu zostanie podana po zakończeniu prac, na razie ze względu na zobowiązanie do zachowania poufności strony podają jedynie, że orientacyjna wartość netto przedsięwzięcia to średnia liczba siedmiocyfrowa, co oznacza kilka milionów złotych.

    – Mogę dodać jedynie, że kontrakt realizowany dla tak wymagającego klienta wymaga najwyższych kompetencjitechnicznych, organizacyjnych i kooperacyjnych – mówi Bogusław Łącki, prezes APS. – Nie jest to pierwsze tak zaawansowane technicznie zlecenie – w historii naszej spółki wykonywaliśmy z sukcesem podobnie trudne zadania. Praca na takim obiekcie to na pewno ogromne wyzwanie, ale też satysfakcja – dodaje.

    Umowa z Portami Lotniczymi to drugi w ciągu ostatnich sześciu miesięcy kontrakt ważny zarówno z punktu widzenia finansowego, jak i technicznego. Wcześniej firma w ramach konsorcjum ze spółką Remex podpisała umowę z Wodociągami Białostockimi wartą ponad 6 mln złotych netto.

    – Zgodnie ze strategią spółki główną uwagę kierujemy na pozyskiwanie dużych kontraktów, wykorzystujących możliwości APS SA jako generalnego wykonawcy- podsumowuje Bogusław Łącki.