Elmark – Wydajny, płaski komputer panelowy – PPC-S154T

Firma Advantech ma w swojej ofercie niezwykły komputer panelowy PPC-S154T.

Wyposażony jest w matrycę TFT 15” i oszczędny, ale wydajny procesor Pentium 4 Mobile i niezwykle zwartą konstrukcję mechaniczną. Łączy zalety wydajnej przemysłowej stacji operatorskiej i energooszczędnych komputerów panelowych. Standardowo wyposażony jest w procesor mogący pracować z częstotliwościami do 1,7 GHz (Speedstepping) i pamięcią RAM DDR 256 GB.

 Płyta główna wyposażona jest w chipset Intel 845GV z wbudowanym wsparciem dla grafiki 3D. Matryca TFT zapewnia wyświetlanie kolorów z dokładnością 24-bitową i rozdzielczością 1024×768 pikseli. Kąt widzenia wynosi 1200 w pionie i poziomie przy jasności 200 cd/m2. Dodatkowo matryca charakteryzuje się długą żywotnością (MTBF 50 000 h) i wymiennymi świetlówkami do podświetlenia matrycy. Układ grafiki dostosowany jest do wyświetlania obrazu na 2 niezależnie pracujących monitorach. Opcjonalne wyposażenie stanowi rezystancyjny ekran dotykowy pozwalający na pracę bez klawiatury. Komputer jest wyposażony w szereg interfejsów, w tym 4xUSB 2.0, 2xRS-232, Ethernet 10/100Base-T. Wbudowany slot Mini-PCI pozwala na zainstalowanie dodatkowej karty modemowej, dodatkowej karty sieciowej, WLAN itp.

Komputer wyposażony jest w napędy CD-ROM (opcjonalnie CD-RW lub DVD), FDD i ma wbudowane głośniki.

Wymiary zewnętrzne komputera to 375x299x49 mm. Niewielka głębokość pozwala na łatwą integrację ze względu na mniejszą ilość zajmowanego miejsca. Tylna ściana jest specjalnie wzmocniona i zaprojektowana zgodnie ze standardem VESA, co pozwala na wykorzystanie gotowych elementów montażowych – uchwytów ściennych i stołowych.

Obudowa komputera zapewnia stopień ochrony IP-65/Nema-4 od frontu. Zakres temperatur pracy to 0–45oC. Zasilanie 24 V-DC, w komplecie zasilacz sieciowy. Podsumowując można powiedzieć, że dzięki wydajnej jednostce głównej i solidnej zwartej budowie komputer panelowy PPC-S154T świetnie nadaje się do zastosowań w multimedialnych kioskach informacyjnych, punktach sprzedaży oraz jako interfejs HMI. Może być także ciekawą alternatywą dla tradycyjnych komputerów klasy desktop współpracujących z wyświetlaczami LCD tam, gdzie ilość miejsca jest ograniczona.

www.elmark.com.pl