Elmark – EDS-508 ? redundantny switch do przemysłowej sieci Ethernet o bardzo rozbudowanej funkcjonalności

EtherDevice Switch 508 to najnowsza generacja przełączników przemysłowych Ethernet, charakteryzujących się bardzo rozbudowaną funkcjonalnością (m.in. możliwość budowania sieci w architekturze pierścienia, tworzenie sieci VLAN, obsługa QoS) oraz prostotą obsługi i zarządzania. EDS-508 to seria 8 portowych przełączników występujących w dwóch modelach: 8 portów do sieci Ethernet 10/100BaseT(X) (złącza RJ45); 6 portów do sieci Ethernet 10/100BaseT(X) i 2 porty do sieci Ethernet 100BaseFX (światłowód jedno lub wielomodowy, złącza SC).

Na przełącznikach EDS-508 została zaimplementowana technologia Moxa Turbo Ring, umożliwiająca zbudowanie sieci Ethernet w topologii typu pierścień. W przypadku wystąpienia awarii łącza technologia ta gwarantuje nawiązanie zapasowego połączenia w czasie poniżej 300 ms!

Switche serii EDS-508 charakteryzują się możliwością tworzenia sieci VLAN, dzięki czemu w celu wydzielenia pewnej grupy urządzeń komunikujących się tylko ze sobą, nie trzeba już tworzyć oddzielnej topologii sieci, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych sieci. Kolejną zaletą jest obsługa jakości usług QoS. Ma to istotne znaczenie dla informacji zarządzających i wszelkiego typu alarmów, które powinny być przesłane przez sieć poza jakąkolwiek kolejnością.

Dodatkowo zaimplementowany protokół IGMP Snooping umożliwia identyfikację i segregację ruchu multicast. EDS-508 pozwala na ustalenie maksymalnego dostępnego pasma dla poszczególnych portów oraz stworzenie listy adresów MAC urządzeń, od których tylko i wyłącznie ruch może być obsługiwany.

Switche serii EDS-508 mają szeroko rozbudowany system ostrzegania o zdarzeniach. Wyposażone są w dwa dodatkowe wejścia, dzięki którym mogą zbierać informacje od zewnętrznych urządzeń, dwa wyjścia alarmowe umożliwiające podłączenie zewnętrznych alarmów. Innym rozwiązaniem na wypadek awarii jest automatyczne powiadamianie operatora o określonym zdarzeniu poprzez e-mail bądź pułapkę SNMP.

Przełączniki EDS-508 zostały zaprojektowane do pracy w bardzo trudnych warunkach zewnętrznych. Zakres temperatur pracy wynosi od 0 do 60°C dla wersji standardowej i od -40 do 75°C dla wersji rozszerzonej. Obudowa IP30 zapewnia im odporność na wstrząsy i wibracje. Dodatkowo switche Moxy mają dwa wejścia zasilania, w przypadku wystąpienia awarii zasilania switche samoczynnie przełączają się na wejście redundantne, zapewniając w ten sposób ciągłą pracę systemu.

www.elmark.com.pl